Zhodila vyše 70 kilogramov: Prečítajte si príbeh Renáty, ktorá schudla popri zamestnaní a rodine

Zhodila vyše 70 kilogramov: Prečítajte si príbeh Renáty, ktorá schudla popri zamestnaní a rodine
Zdroj: Archív Renáty Račákovej

Túžba po zmene nastala v jej živote, keď ručička na váhe ukazovala 137 kilogramov.

Niekomu vyhovujú viac diéty, inému detoxy, ďalšiemu ajurvéda pobyty a nájdu sa aj osoby s úplným reštartom vlastného života. Tí, ktorí zmenili svoj životný štýl. Každému sedí niečo iné a je dôležité rešpektovať toto rozhodnutie a podporovať ho. Takúto podporu celej rodiny, detí aj manžela má už sedem rokov Renáta Račáková.

Túžba po zmene nastala v jej živote, keď ručička na váhe ukazovala 137 kilogramov. „Nebola som prirodzene obézna, práveže som celý život bola chudá. Ale prišli zdravotné problémy, mala som nariadené šetrenie, tak som sa začala šetriť. Niekoľkokrát som bola hospitalizovaná a postupne začali pribúdať kilogramy a ďalšie zdravotné problémy. Zlom prišiel pri jednej návšteve lekára, užívala som celé vrecko liekov a po meraniach mi povedal, že musím so sebou niečo robiť, pretože si skracujem život,“ spomína Renáta. Ako manželka a mama neváhala a rozhodla sa svoj život zmeniť.

Prečítajte si aj: Ako často sa oddávate intímnostiam s partnerom? Toto sú čísla podľa jednotlivého obdobia vzťahu

Cesta k lepšiemu

Podľa vlastných slov bola Renáta v takom stave, že si nedokázala rýchlo zaviazať šnúrky na topánkach a problém jej robili aj schody. „Chcela som žiť, byť zdravá a bez liekov. To bola najväčšia motivácia,“ hovorí.

Spočiatku sa rozhodla chudnúť sama a podarilo sa jej „zhodiť“ 15 kilogramov. „Napriek úspechu som začala strácať inšpiráciu. Uvedomila som si, že potrebujem nad sebou kontrolu, trénera,“ tvrdí. Avšak pre diagnózy s ňou nikto nechcel spolupracovať. Bolo to riskantné. „Nevzdávala som sa a napokon som našla Mareka Mokoša, ktorý sa ma ujal,“ hovorí Renáta. S Mokošom spolupracuje dodnes.

Dodržiavanie nového režimu však nebolo bezproblémové. „Snažila som sa nájsť medzery v stravovacom pláne, niečo vymeniť a podobne. Nešlo to ideálne, nebola som bezproblémový klient. Teda až pokiaľ neprišlo meranie, pri ktorom mi oznámil, že moje telo je v metabolickom veku 60-ročnej ženy. Prišlo to ako facka. Upratala som si v hlave, vyšla z komfortnej zóny a odvtedy na sebe už sedem rokov stále pracujem a chcem byť pevnejšia a zdravšia,“ vysvetľuje Renáta.

Celú premenu zvládla bez jedinej plastickej operácie, len pod dohľadom trénera. „Aj keď som neverila, je to pravda. Napokon vás to začne baviť. Cvičenie a zdravá strava sa stali mojím životným štýlom a psychohygienou,“ dodáva.

Celý rozhovor s Renátou a jej trénerom si môžete vypočuť tu.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, vd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.