Brutálny útok zo žiarlivosti. V obci Cígeľ napadol muž soka v láske, takmer ho dobil na smrť

Stopy krvi po brutálnom útoku v obci Cígeľ.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Útočníka zadržala polícia, skončil v cele.

Incident, ktorý sa mohol skončiť tragicky. Muž (43) napadol v obci Cígeľ pri Prievidzi druhého muža a zaútočil na neho pravdepodobne bejzbalovou palicou. Niekoľkokrát ho udrel, dokonca aj kopol. Muž s vážnymi zraneniami napokon skončil v nemocnici.

Podľa našich infomácií išlo o útok zo žiarlivosti. Muž mal zaútočiť na soka v láske. S bývalou priateľkou sa rozišiel pred rokom, stále sa jej však nechcel vzdať, písal jej správy aj sa jej vyhrážal. Napokon brutálne napadol jej terajšieho priateľa.

„Na základe doposiaľ vykonaného vyšetrovania mal obvinený muž v skorých ranných hodinách pristúpiť odzadu k poškodenému, ktorého mal úmyselne udrieť doposiaľ nezisteným tupým predmetom po temene hlavy. Následne ho mal opakovane udrieť do krku a do hlavy, na čo napadnutý muž spadol na zem, kde ho obvinený mal viackrát kopnúť,“ informuje trenčianska polícia na facebooku.

Podľa lekárskej správy napadnutý muž utrpel poranenia ohrozujúce život a v prípade, že by mu nebola poskytnutá adekvátna lekárska pomoc, jeho zranenia mohli byť smrteľné.

Obvinený skončil v cele policajného zaistenia. „V danej veci bude spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Obvinený bol už v minulosti súdne trestaný,“ dodala polícia. Vyšetrovateľ vzniesol voči nemu obvinenie za obzvlášť závažný zločin vraždy spáchaného v štádiu pokusu.

V prípade dokázania viny hrozí útočníkovi trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov.


CÍGEĽ/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pokus o vraždu

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.