Domáce

Pekári nemajú na chlieb: Klasické pečivo nahradí dopečená kaizerka a bageta

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: shuterstock.com

Kým politici tvrdia, že všetko je perfektné, pekári vidia situáciu naopak. Srdce nášho potravinárstva sa vraj už roky zmieta v strate.

Klesajúce ceny potravín už majú svoje prvé obete. Pekári tvrdia, že sú roky v strate. Ohrozených je vraj 3000 pracovných miest. Varujú, že ak to v pekárňach pôjde takto ďalej, tak o chvíľu rožok a chlieb celkom nahradí dopečená kaizerka s bagetou.


Naši politici síce maľujú slovenské potravinárstvo na ružovo, no napriek optimizmu hradných pánov, vidia naopak pekári svoje postavenie vo veľmi čiernych farbách. Srdce nášho potravinárstva sa vraj už roky zmieta v strate.

Chlieb a rožky je základ stravy, ktorý nechýba v košíku ani pri jednom nákupe. Obchody ich využívajú ako magnet na pritiahnutie zákazníkov do predajní. Navzájom sa predbiehajú v čo najlepšej cene. No obchodná zbraň sa teraz obrátila proti pekárom.

Niektoré pekárne si už nedokážu zarobiť ani na chlieb, a tak museli zatvoriť. Oproti vlaňajšku ich dnes funguje o štrnásť menej. Čierny scenár pekárov má pritom katastrofický priebeh. O prácu môže prísť až 3 000 zamestnancov. Čerstvé pečivo a klasický chlieb vraj potom nahradia dopekané výrobky. Maľovanie čerta na steny pekární má zastaviť štát. Pekárne ho žiadajú o pomoc pri zmene cenovej politiky tak, aby chlieb a pečivo získali späť svoju cenu.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.