Po rokoch sa nedočkala spravodlivosti. Vdova po A. Bórikovi sa prišla pozrieť do očí údajnému vrahovi

Peter Taufer.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Za brutálnu smrť podnikateľa prokuratúra viní Petra Taufera.

Zavraždili jej manžela, ani po 14 rokoch sa však nedočkala spravodlivosti. Vdova po Alojzovi Bórikovi sa v stredu (26. 1.) prišla pozrieť údajnému vrahovi do očí. Za brutálnu smrť podnikateľa prokuratúra viní Petra Taufera.

Podľa obžaloby Taufer sledoval Bórika spolu s ďalším členom údajnej seredskej zločineckej skupiny. Napokon ho desiatimi ranami zo samopalu popravili z idúceho auta pred jeho domom. Otec piatich detí bol okamžite mŕtvy.

Peter Taufer sa v stredu spolu s inými členmi údajného seredského gangu postavil pred senát Špecializovaného trestného súdu.

Sudcovia pojednávali v ústave na výkon trestu. Gang takmer desaťročie po celom Slovensku údajne vykrádal kamióny a kradol pracovné stroje.

Na krku majú vlámačky, fungovali vraj ako organizovaná zločinecká skupina. Okrem toho ich prokurátor viní aj za smrť Alojza Bórika.

Taufer však má toho na krku oveľa viac. Aktuálne si odpykáva desaťročný trest v Rakúsku, slovenská strana zvažuje uznanie tohto trestu.

U našich susedov podľa špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica robili podobné neprávosti ako u nás, a síce ide o ekonomickú a násilnú trestnú činnosť.

V súvislosti s prípravným konaním pred ďalšou obžalobou nám však Lipšic podrobnosti povedať nechcel. Niektorých členov z údajného gangu Seredčanov pritom spájajú aj s bankomatovou mafiou.

Viac v reportáži Martiny Kašiarovej.


PEZINOK/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Martina Kašiarová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.