Zásadné vyhlásenie Pellegriniho: S touto stranou nebudeme nikdy spolupracovať

Kritizujú ju za zlyhanie v riadení štátu.

Predsedníctvo strany Hlas-SD rozhodlo, že za žiadnych okolností nebudú spolupracovať s hnutím OĽaNO v NRSR. Regionálne štruktúry Hlasu nebudú uzatvárať žiadne koalície s OĽaNO ani na miestnych či krajských úrovniach v nastávajúcich regionálnych a komunálnych voľbách, informoval Martin Dorčák z tlačového oddelenia strany.

„OĽaNO nie je politickým hnutím, ale schránkovou firmou, ktorej hlavným cieľom je politický a osobný prospech jej jediného majiteľa Igora Matoviča. OĽaNO zásadne a fatálne zlyhalo pri riadení štátu a neunieslo zodpovednosť, ktorú mu ľudia zverili vo voľbách. Vzhľadom na odmietanie a marenie referenda považujeme OĽaNO za vážnu hrozbu pre slovenskú demokraciu. S takýmto subjektom nemôžeme a nechceme spolupracovať,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Predsedníctvo HLASU zároveň konštatovalo, že všetky regionálne štruktúry strany sú pripravené zapojiť sa do zberu podpisov pod referendum, ktoré bude riešiť zmenu ústavy, vojenské základne na Slovensku a jednu z kľúčových sociálnych otázok súčasnosti.

Strana Hlas doteraz neposkytla žiadne stanovisko k možnej spolupráci s inými stranami. Vylúčili iba spoluprácu s extrémistami.

BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hlas

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.