Dvaja obvinení z kauzy Mýtnik uzavreli dohodu o vine a treste

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Obvinenia sa týkajú korupčnej trestnej činnosti.

Úrad špeciálnej prokuratúry uzavrel s dvojicou obvinených Štefanom Poláčkom a Pavlom Blaškom z kauzy Mýtnik dohody o vine a treste. Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré poskytla hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Upozornil na to portál Aktuality.sk.

"S dvoma obvinenými osobami (Š. P. a P. B.) z pôvodnej kauzy Mýtnik boli uzatvorené v januári 2022 dohody o vine a treste, ktoré boli predložené Špecializovanému trestnému súdu," spresnila s tým, že obvinenia sa týkajú korupčnej trestnej činnosti. O Polačkovi by mal rozhodovať Špecializovaný trestný súd v Pezinku 2. marca.

ÚŠP má na stole aj návrh vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) na podanie obžaloby na ďalších šiestich obvinených v kauze Mýtnik. V tomto prípade ide o päť skutkov ekonomického a korupčného charakteru.

V rámci kauzy Mýtnik obvinili okrem iných podnikateľa Jozefa Brhela, jeho syna Jozefa Brhla mladšieho či podnikateľa Martina Bahledu. Uskutočnilo sa viacero zásahov, vlani v lete zadržali bývalú prezidentku Finančnej správy Lenku Wittenbergerovú, ktorá sa mala priznať a 4. augusta 2021 ju prepustili z cely predbežného zadržania.

Obvineniam čelí tiež bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc, podnikateľ Miroslav Výboch, na ktorého vydali medzinárodný aj európsky zatykač, či bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze.

PEZINOK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dohoda o vine a treste

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.