Nad smrťou generálmajora Bučku visia otázniky. Odborníci vidia za jej okolnosťami istý odkaz

Peter Bučka
Peter Bučka Zdroj: TV Markíza

Bývalého šéfa vojenských tajných hľadali policajti krátko predtým, ako ho objavili v kameňolome.

Vražda alebo samovražda? Smrť bývalého šéfa Vojenskej spravodajskej služby Petra Bučku vyvoláva množstvo otázok. Našli ho obeseného na strome, no so zviazanými rukami. Odborníci za tým vidia istý odkaz. Nevylučujú však ani jednu z verzií. Televízia Markíza zistila, že policajti hľadali generálmajora krátko predtým, ako ho objavili v kameňolome.

Telo Petra Bučku našli v utorok pri Dunaji na mieste, ktorá je známa ako Anjelská pláž. Prípad vyšetruje NAKA ako úkladnú vraždu, dôvodom boli údajne práve zviazané ruky obeseného muža.

Bývalý šéf vojenskej rozviedky býval v paneláku v bratislavskej Karlovej Vsi. Z našich informácií vyplýva, že jeho žena najskôr nahlásila jeho nezvestnosť a následne sa zrejme polícia vypytovala susedov, kedy ho videli naposledy. Bolo to v utorok predpoludním, teda pár hodín predtým, ako našli jeho telo.

Zatiaľ nie je jasné, odkedy bol 67-ročný generálmajor nezvestný. Polícia ani prokuratúra doteraz k prípadu žiadne nové informácie neposkytla. Čaká sa na výsledky pitvy. Podľa dlhoročného súdneho znalca a psychológa môžu byť takéto okolnosti smrti nejakým odkazom.

To, či išlo o samovraždu alebo naozaj o úkladnú vraždu, by mali okrem pitvy ukázať aj výsluchy nebohého najbližších či zmapovanie posledného obdobia jeho života. Napriek zviazaným rukám musia policajti zvažovať aj možný pokus o samovraždu.

Viac sa o prípade dozviete z reportáže, ktorú do Televíznych novín pripravili René Medzihradský a Zuzana Ferenčáková.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vyšetrovanie

Dôležité udalosti