Vietor udrie v plnej sile. Na niektorých miestach bude aj intenzívne snežiť

Žena kráča počas hustého sneženia - ilustračné foto
Žena kráča počas hustého sneženia - ilustračné foto Zdroj: TASR

Nadchádzajúce dni prinesú na naše územie nepriaznivé počasie.

Nadchádzajúce dni prinesú na naše územie nepriaznivé počasie. Sever potrápi sneh, no na zvyšku Slovenska si treba dať pozor aj na vietor. Sneženie bude aj intenzívnejšie a príde na Slovensko v niekoľkých vlnách. V priebehu víkendu sa čerstvého snehu dočkajú aj obyvatelia západného Slovenska, informuje imeteo.sk.

Západné Slovensko čakajú dnes prevažne zrážky kvapalné, ktoré však nebudú intenzívne. V priebehu sobotňajšieho popoludnia sa však nad naše územie začne od severozápadu nasúvať ďalší front a s ním spojené zrážkové pole, ktoré prinesie zrážky na celé Slovensko a tie by mali byť aj v nižších polohách prevažne snehové.

Na väčšine územia Slovenska varujú meteorológovia pred vetrom či vetrom na horách. Výstrahy platia až do nočných hodín. Slovenský meteorologický ústav (SHMÚ) vydal preto výstrahy prvého aj druhého stupňa, informuje SHMÚ.

Nedeľné výstrahy pred vetrom:

Zdroj: shmu.sk

Druhý stupeň výstrahy pred vetrom na horách platí od rána pre okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno. V okresoch sa na hrebeňoch hôr nad 1800 metrov nad morom miestami očakáva silný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 135 až 160 kilometrov za hodinu. "Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity," varujú meteorológovia. Výstrahy pred vetrom na horách prvého stupňa platia pre Trenčiansky a Nitriansky kraj.

Varovanie prvého stupňa pred vetrom vydal SHMÚ počas piatka pre Bratislavský, Trenčiansky, Nitriansky, Trnavský a Prešovský kraj. Vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Počas dňa očakávajú meteorológovia aj výskyt snehových jazykov a závejov. Výstrahu prvého stupňa preto vydali pre Banskobystrický, Trenčiansky, Košický, Prešovský a Žilinský kraj.

Pre Prešovský a Žilinský kraj zároveň platí výstraha prvého stupňa pred snežením. Meteorológovia očakávajú, že môže spadnúť 20 centimetrov snehu.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vietor

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.