Proces s Vlčekom odročili na marec: Telo jeho exmanželky Andrey našli rozpustené v sude

Miroslav Vlček.
Zdroj: TV Markíza

Všetky zistenia nasvedčujú tomu, že telo Andrey Vlčekovej bolo pravdepodobne rozpustené v kyseline.

Jeden z najsledovajších prípadov pokračuje. Okresný súd v Trnave odročil proces s Miroslavom Valčekom na 18. marca. Andrea Vlčeková (†35) z Hlohovca bola nezvestná takmer päť rokov.

Jej exmanžela Miroslava Vlčeka (50) odsúdili koncom roku 2018 na 12 rokov väzenia za zločin pozbavenia osobnej slobody. Krajský súd v Trnave o niečo neskôr rozsudok potvrdil. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic však vlani v septembri oznámil, že ho chcú stíhať za úkladnú vraždu.

Vlček stál dnes pred sudcom preto, aby mu zrušili pôvodný rozsudok za zločin pozbavenia osobnej slobody. Ak sa tak udeje, Vlček pôjde do väzby a celý proces sa začne odznova. Tentoraz už ale za úkladnú vraždu.

Zdroj: TV Markíza

Podľa našich informácií sa vo chvíli, keď kriminálka robila prehliadku objektu v spomenutej obci v rámci iného trestného prípadu, Miroslav Vlček začal v istej chvíli správať zvláštne.

Policajti si to všimli. Pod schodmi našli veľký plastový sud. Keď ho otvorili, mimoriadne zapáchal. Jeho obsah preto poslali na rozbor.

Odobraté vzorky podľa nášho zdroja po expertíze ukázali, že v sude boli stopy po kyseline a všetky zistenia nasvedčujú, že telo Andrey Vlčekovej bolo pravdepodobne rozpustené. Ohavný čin údajne spáchal Miroslav Vlček.

Sud s pozostatkami našli v budove, kde Andreu traja únoscovia Vojtech Olé, Mladen Despotovski a Jozef Péter zrejme odovzdali objednávateľovi únosu Miroslavovi Vlčekovi.

Tam sa jej vraj vyhrážal pomstou. Údajne ju mlátil železnou reťazou za to, že svedčila proti nemu v iných trestných veciach a tiež ju nútil prepísať naňho majetok.

Hlavným vykonávateľom únosu bol údajne Vojtech Olé. Vlček mu za to sľúbil 30-tisíc eur, Porsche a dom.

K únosu sa Olé priznal a čin oľutoval. Súd ho uznal vinným, za čo dostal šesť rokov a osem mesiacov. Jozefa Pétera z väzby prepustili na slobodu a Despotovski je vo výkone trestu pre inú trestnú činnosť. Vlčeka odsúdili z pozbavenia osobnej slobody na 12 rokov.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miroslav vlček

Dôležité udalosti