Muži, ktorí v Medzilaborciach zbili a okradli chlapca (13) z Afganistanu, skončili vo väzbe

Napadnutý chlapec utrpel rôzne zranenia.

Traja muži vo veku 21 rokov z Medzilaboriec, ktorých polícia obvinila zo zločinu lúpeže formou spolupáchateľstva v súvislosti s prepadnutím chlapca z Afganistanu, skončili vo väzbe. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

"Je pritom až zarážajúce, že len pár týždňov po prípade v Miloslavove sa na internete objavilo znovu video, na ktorom dochádza k útoku smerom k maloletej osobe. Ak si niekto myslí, že je nad zákonom, že môže konať, ako chce, a že mu prejde zverejňovanie takýchto videí, tak je na omyle. Polícia bude v týchto prípadoch vždy konať podľa zákona," uvádza polícia s tým, že viacerí ľudia jej poslali video. Polícia sa už v tom čase prípadom zaoberala.

V nedeľu (23. 1.) popoludní muži stretli 13-ročného chlapca, občana Afganistanu, v oblasti medzi Zámočníckou ulicou a koľajovou traťou v Medzilaborciach. Chytili ho za bundu a opakovane od neho pýtali peniaze. Aj keď sa mu podarilo ujsť, Medzilaborčania ho dobehli. Napadnutý chlapec utrpel rôzne zranenia. Bola mu odcudzená hotovosť vo výške 50 eur.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bitka v bratislave

Dôležité udalosti