Dve Trebišovčanky museli stáť vo výklade a ponúkať sexuálne služby. Ušli vďaka náhode

Ilustračná snímka.
Zdroj: photoshooter2015/shutterstock.com

Ich vykorisťovateľom hrozí desať rokov za mrežami.

Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii úradu hraničnej a cudzineckej polície objasnila prípad obchodovania s ľuďmi, konkrétne nútenú prostitúciu.

Zo zločinu obchodovania s ľuďmi vyšetrovateľ obvinil Miriam G. (24), Attilu P. (35), Bartolomeja S. (48) a Štefana K. (39), ktorí mali využiť zlú sociálnu a finančnú situáciu dvoch mladých žien z Trebišova.

Ako informoval v piatok (28. 1.) hovorca policajného prezídia Michal Slivka, obe ženy mali v čase spáchania skutku len 20 rokov, jedna z nich bola v tom čase matkou iba päťročného dieťaťa.

Obvinení údajne vylákali obete na finančne výhodnú prácu v reštaurácii v Nemecku. Zabezpečili im cestu do mesta Bremenhaven, kde im po príchode zobrali osobné doklady. Denne ich vraj nútili vyhrážaním sa a fyzickým násilím k prostitúcii v erotickom salóne. Ženy pravdepodobne dostávali aj omamné a psychotropné látky.

„Niekoľko mesiacov museli stáť vo výklade a okoloidúcim sa ponúkať na sexuálne služby. Mali byť pri tom kontrolované a sledované. Od klientov inkasovali od 30 do 50 eur. Denne sa takto každej podarilo zarobiť od 700 do 1 000 eur, pričom celý zárobok museli odovzdávať. Ak zarobili málo, zbili ich,“ konštatoval k prípadu hovorca.

Keď na ulici pred ich kabínkami zastavila dodávka, mladé ženy využili príležitosť a ušli. Podarilo sa to vďaka náhode. Dodávka zabránila výhľadu osobe, ktorá dievčatá sledovala. „Kým ich nevidela, obliekli sa do svojich šiat, ktoré mali v kabínke a utiekli na čerpaciu stanicu, odkiaľ zavolali políciu,“ dodal Slivka.

Ak súd dokáže štyrom mužom vinu, hrozí im až desať rokov za mrežami. Obvinených stíhajú na slobode.

BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obchodovanie s ľuďmi

Dôležité udalosti