Polícia ukončila vyšetrovanie tragédie vo výťahu, ktorý usmrtil mamičku s bábätkom

Vyšetrovanie výťahu, ktorý usmrtil mamičku s bábätkom, je na konci. Záver polície je prekvapivý
Zdroj: TV Markíza,

Smrteľný výťah už opravovať po nehode nebudú, nahradí ho nový.

Polícia ukončila vyšetrovanie prípadu smrtiaceho výťahu, ktorý vzal životy mladej mamičke a jej bábätku. Okolo tragédie bolo od začiatku mnoho nejasností a rozuzlenie nakoniec nepriniesla ani polícia. Vinníkom nehody nie je podľa záveru vyšetrovania nikto.

Nešťastie sa stalo v bytovke v bratislavskom Starom Meste minulý rok v máji. V momente, keď mal výťah stáť, sa dal náhle do pohybu. Zostal v ňom zaseknutý len trojtýždňový chlapček a jeho mama. Bábätko zahynulo na mieste, mladá mamička podľahla ťažkým zraneniam o pár dní neskôr v nemocnici.

Čo mohlo nehodu spôsobiť, bolo predmetom viacerých špekulácií. Polícia začala prípad vyšetrovať ako trestný čin usmrtenia. Ako upozornil denník Plus jeden deň, v týchto dňoch urobili za vyšetrovaním definitívnu bodku.

Polícia ukončila vyšetrovanie s tým, že skutok nie je trestným činom, a teda nemohli zaň ani nikoho obviniť. Už prvotné závery vyšetrovania naznačovali, že pochybenie na strane správcu bytovky, ktorým je cirkevný zbor, sa nezistilo.

Správca bytového domu sa už k prípadu vyjadrovať na kameru nechcel, mimo záznamu nám však povedal, že takýto výsledok vyšetrovania očakávali. Čo túto tragédiu spôsobilo, si však doteraz nevedia vysvetliť.

Výťah mal všetky potrebné revízie. Posledná sa robila tri mesiace pred nehodou. Aj po takmer deviatich mesiacoch od tragédie je výťah stále odstavený a nefunguje. Opravovať ho tentoraz už nebudú a onedlho ho nahradí úplne nový.

Viac sa o vyšetrovaní dozviete z reportáže Reného Medzihradského.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vyšetrovanie

Dôležité udalosti