ŠÚKL bude mať nové vedenie. Zuzana Baťová končí na poste šéfky

Zuzana Baťová.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Meno jej nástupcu je známe.

Štátny ústav na kontrolu liečiv (ŠÚKL) čaká zmena na poste šéfa. Od februára ho povedie Peter Potúček. Na poste riaditeľa a generálneho tajomníka úradu vystrieda Zuzanu Baťovú.

„Pani Baťová odchádza na základe vlastného rozhodnutia,“ vysvetlila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Potúček bude ústav viesť do ukončenia riadneho výberového konania, pracoval v ňom v rokoch 2005 až 2010 a následne pôsobil na manažérskych pozíciách vo farmaceutickom priemysle.

„Prichádzam do prostredia, ktoré mi je známe, čo považujem za výhodu, pretože v čase pandémie je potrebné pre správne rozhodnutia vedieť sa rýchlo orientovať. V rámci COVID-19 je dôležité tiež nepretržite sledovať trendy a byť v úzkom kontakte s Európskou liekovou agentúrou a ďalšími odbornými autoritami,“ povedal Potúček.

Baťová pôsobila v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv takmer desať rokov. Za riaditeľku a generálnu tajomníčku služobného úradu bola vymenovaná v septembri 2016 ako prvá žena vo vedení.

Predtým štyri roky pôsobila ako vedúca sekcie vedeckých a regulačných procesov registrácie liekov. Pod jej vedením si úrad upevnil svoju pozíciu štátnej autority v oblasti liekov aj rešpektovanej národnej liekovej agentúry v európskej sieti. Medzi najväčšie výzvy počas jej vedenia patrilo ukotvenie ŠÚKL v európskych štruktúrach počas brexitu a pandémia COVID-19.

„Chcem sa poďakovať kolegom ako aj širokému okruhu partnerov za dlhé roky spolupráce. Som presvedčená, že novému riaditeľovi odovzdávam vedenie dobre fungujúcej štátnej inštitúcie. Doktora Potúčka poznám ako odborníka z praxe, a preto mám dôveru, že ŠÚKL bude v správnych rukách a že bude zabezpečená kontinuita procesov,“ konštatovala Baťová.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme ŠÚKL

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.