Obvineným v kauze Daniari zaistili majetky. František Imrecze sa tomu vyhol

František Imrecze.
Zdroj: TV Markíza

V kauze obvinili doteraz 14 osôb.

Aktéri korupčnej kauzy Daniari Daniel Čech a Michal Suchoba prišli o majetok, ktorý mali písaný na seba.

Informuje o tom portál Aktuality s tým, že pod kontrolou štátu skončili majetky vrátane bankových účtov, áut a zbraní vo vlastníctve IT magnáta Suchobu či viceprezidenta finančnej správy Čecha.

Exšéf finančnej správy František Imrecze, ktorý je tiež obvinený v spomenutej kauze, je zatiaľ mimo hry a stihol predať miliónovú vilu.

Daniel Čech za spoluprácu s políciou uzavrel dohodu o vine a treste v kauze Judáš, v súčasnosti však čelí obvineniu z prijatia veľkého úplatku. Pri odchode z finančnej správy mal dostať „ako poďakovanie“ 200-tisíc eur v hotovosti.

Čechovi podľa citovaného zdroja zaistili dom v Chorvátskom Grobe, druhú nehnuteľnosť v Ivanke pri Dunaji, ale aj podiel na pozemkoch v Dunajskej Strede či tretinový podiel v Galaxy Bowling Centre v Trnave, ktorý vlastní spoločne s rodinnými príslušníkmi.

Suchoba neprišiel o celý verejne známy majetok. Momentálne nemôže nakladať s rodinným domom v Limbachu, prokuratúra mu zaistila aj dom v Grinave. Naopak, byt v centre Bratislavy nie je podľa údajov z katastra zaistený, avšak podľa Aktualít môže ísť aj o technickú chybu pri zápise v katastri.

Mimo kontroly štátu je aj vila, ktorá stojí v jednej najlukratívnejších častí Bratislavy. Kým pozemky pod impozantnou stavbou vlastní priamo Suchoba a prokuratúra ich zaistila, miliónová nehnuteľnosť je oficiálne majetkom firmy a prokuratúra ju preto nemohla zaistiť.

Imreczeho vilu však prokuratúra nezablokovala, keďže sa jej zbavil práve koncom minulého roka. Jej hodnota sa pohybuje v miliónoch eur.

Za daňové podvody s predbežnou škodou 18 miliónov eur v kauze Daniari obvinili doteraz 14 ľudí vrátane Imreczeho, Čecha a Suchobu.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme František imrecze

Dôležité udalosti