Muž, ktorý zabil dvoch mužov na hasičskej zábave, pôjde na 25 rokov za mreže

Martin Cibík - odsúdený za vraždy v Horovciach.
Zdroj: TV Markíza

Rozhodol o to Krajský súd v Trenčíne.

Martin Cibík, ktorý zastrelil na hasičskej zábave v obci Horovce dvoch mladých mužov a tretieho vážne zranil, si odsedí 25 rokov za mrežami.

Rozhodol o tom odvolací trenčiansky krajský súd, ktorý mu znížil trest. Vlani v októbri okresný súd ho na pokyn krajského súdu odsúdil na doživotie, no odvolací súd verdikt zmenil. Odsúdený muž ešte stihol vykríknuť, že s verdiktom aj napriek jeho zmierneniu nesúhlasí.

Muža priviedla na pojednávanie ozbrojená eskorta šiestich kukláčov z nemocnice pre odsúdených a obvinených, kde leží preto, že si v Ilavskej väznici opäť siahol na život. Počas celého pojednávania mal na rukách putá.

Čo sa stalo na zábave

Nešťastie sa stalo 22. júna 2019 na zábave, na ktorej bolo asi 300 mladých ľudí. Krátko pred štvrtou hodinou sa zábava zmenila na drámu. Ľudia počuli krik a o pár sekúnd neskôr sa z priestorov už ozývali strely.

Mužov vytiahol pištoľ a začal strieľať, potom z miesta ušiel. Po ôsmich hodinách Cibíka zadržali hlboko v lese nad obcou Kvašov v jednom z jeho bunkrov, ktoré mal vybudované v lese.

Muž sa ešte pred samotným začiatkom procesu urobil vyhlásenie, v ktorom sa k vražde priznal. Aj preto dostal pôvodne 25 rokov nepodmienečne. Priťažili mu dva znalecké posudky z psychológie a psychiatrie.

TRENČÍN/Michal Bujna, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti