VIDEO: Suja sa mal v pléne ospravedlniť Benčíkovi, potýčku mal s Romanou Tabak

Romana Tabak a Miroslav Suja.
Zdroj: Reprofoto TASR

Ona pristúpila k pultu a tlačila sa na neho.

Miroslav Suja (nezaradený) sa mal v pléne ospravedlniť poslaneckému kolegovi Jánovi Benčíkovi (SaS) za výroky ešte z leta. Ospravedlnil sa za to, že o ňom nestihol povedať všetko a opätovne ho označil za eštebáka.

Okrem toho adresoval ospravedlnenie aj Romane Tabák (OĽANO). Tej sa forma ospravedlnenia nepáčila a prišla k nemu za rečnícky pult. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) po ich krátkej potýčke schôdzu na dve minúty prerušil.

Zdroj: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD) v pléne ozrejmil, že mandátový a imunitný výbor rozhodol o podnete Benčíka a odporučil Sujovi ospravedlniť sa. Podnet sa mal týkať Sujových slov z 32. schôdze NR SR ešte z leta minulého roka.

"Pán Benčík, ospravedlňujem sa nielen vám, ale aj celému Slovensku za to, že som v krátkej reakcii na vaše konanie nestihol všetkým ukázať, čo ste vy za človeka," vyhlásil Suja.

"Nevyberáte si, ste absolútny a pravý eštebák. Nemáte zábrany, snoríte ako poľovnícky pes," dodal s tým, že Benčík nehľadí na vek či okolnosti pri svojom konaní a nemal pochopenie pre študenta, ktorý "v mladíckej nerozvážnosti" niečo v hneve napísal na internete.

Poslankyni Tabák sa ospravedlnil Suja za slová o predávaní tenisových zápasov, pričom sa tieto informácie mali týkať inej tenistky. Tabák sa ohradila voči jeho slovám o manekýnke a pripomenula, že tenis hrávala profesionálne. Podľa vlastných slov nechápala, "prečo sa jej nevie Suja normálne ospravedlniť" a prečo musí urážať ženy. Poslanec reagoval tým, že to nemyslel v zlom.

Počas Sujovho vystúpenia k nemu Tabák prišla a snažila sa rozprávať do mikrofónu. Suja sa pritom pýtal, ako ich tlačenie sa pri pulte vysvetlí doma žene. Predseda snemovne vyzval poslankyňu, aby svojho kolegu "neobchytkávala" a prerušil schôdzu.


BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ján benčík

Dôležité udalosti