Vládu čaká ďalšie stretnutie. Rokovať bude aj o nákupe antigénových testov

Vláda SR.
Zdroj: TASR

Rokovať sa bude aj o ďalšom materiáli z dielne rezortu školstva.

O ďalšom nákupe antigénových testov či stimule pre firmu Invictum Holdings v Lučenci bude rokovať vládny kabinet v stredu.

Jeho členovia sa budú zaoberať aj refundáciou výdavkov pre mestá a obce v súvislosti s mimoriadnou situáciou spôsobenou pandémiou v celkovej výške 2.498.340 eur.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR predložilo na rokovanie návrh na nákup desiatich miliónov kusov antigénových testov, ktoré sú určené na testovanie školákov.

Uzatvoriť zmluvu o nákupe týchto testov na základe výsledkov spoločného obstarávania Európskej komisie by mal minister zdravotníctva.

Kvantifikácia vplyvov na rozpočet verejnej správy je v prípade výdavkov na nákup týchto testov odhadovaná na sumu 28,6 milióna eur.

Rokovať sa bude aj o ďalšom materiáli z dielne rezortu školstva, ktorým sa má upraviť nariadenie vlády SR o priamej výchovno-vzdelávacej činnosti. Zohľadniť sa v ňom má nová kategória pedagogického zamestnanca – školského digitálneho koordinátora.

Kabinet sa bude zaoberať aj stimulom pre spoločnosť Invictum Holdings, ktorá plánuje v Lučenci vybudovať centrum podnikových služieb.

Investícia v celkovej výške 7,7 milióna eur má do roku 2025 priniesť 86 nových pracovných miest. Od štátu by firma mohla dostať investičný stimul vo výške takmer 2,4 milióna eur.

V programe rokovania je zaradený aj bod týkajúci sa úhrady výdavkov pre mestá a obce v súvislosti s mimoriadnou situáciou spôsobenou pandémiou v celkovej výške 2.498.340 eur.

„O refundáciu nákladov požiadalo len osem mestských častí Bratislavy, 21 mestských častí Košíc, 62 miest a 287 obcí v rámci územnej pôsobnosti 55 okresných úradov v súhrnnej výške 3.794.906,89 eura,“ uvádza sa v predloženom materiáli z dielne rezortu vnútra.

Refundácia nákladov sa týka obdobia mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19, ktorá trvala od 12. marca 2020 do 31. mája 2021.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.