Vymáhanie daní zo zahraničia je bezpečnejšie a jednoduchšie s RT TAX

RT TAX.
Zdroj: RT TAX

Dane je možné čiastočne alebo úplne vrátiť nielen za minulý rok, ale dokonca aj za posledných 5 fiškálnych rokov.

V mnohých európskych krajinách sa fiškálny rok 2021 končí v januári, čo môže byť pre Slovákov, ktorí niekoľko rokov pracovali v zahraničí, dobrou príležitosťou začať v tomto období s procesom vymáhania daní, ktoré zaplatili v zahraničí. Dane je možné čiastočne alebo úplne vrátiť nielen za minulý rok, ale dokonca aj za posledných 4-5 fiškálnych rokov.

Právne vymáhanie týchto peňazí je právom, ktoré má každý bez ohľadu na to, ako dlho pracoval v zahraničí a nemá to žiadny vplyv na budúce možnosti zamestnania. Ak máte odpracovaný aspoň jeden mesiac a zaplatili ste dane, môžete si požiadať o vrátenie preplatkov. Ak si o vrátenie daní nepožiadate včas, pôjdu do cudzieho štátneho rozpočtu. Bohužiaľ, toto právo využíva menej ako 50 % Slovákov. Niektorí z nich nevedia, ako postupovať a odrádzajú ich predpisy. Iní nevedia, že existujú špecializované služby, ktoré ľuďom uľahčujú život a o zaslúžené peniaze im pomôžu požiadať. Napriek mýtom, ktoré kolujú na verejnosti, je vymáhanie daní legálne a bezpečné, najmä ak sa obrátite na profesionálov. Jednou z popredných spoločností v oblasti daňovej refundácie je RT TAX, ktorá si za 20 rokov svojej činnosti vytvorila sieť s viac ako 400 partnermi po celom svete.

Tím kvalifikovaných špecialistov spoločnosti už pomohol s daňovou refundáciou viac ako 250 000 zákazníkom a toto číslo každým rokom rýchlo rastie. Vďaka spolupráci so zahraničnými daňovými úradmi v 9 krajinách spoločnosť zaručuje rýchle a efektívne vrátenie daní. Každému, kto počas práce v zahraničí zaplatil dane, môže dostať finančný rozdiel späť. Tento proces je známy ako „daňová refundácia“.

Jednoduché, bezpečné a rýchle

Požiadať o daňovú refundáciu špecializovanú spoločnosť má svoje výhody a tie súvisia predovšetkým s bezpečnosťou a rýchlosťou vrátenia peňazí, niekedy aj nemalých súm. Rekordná suma za rok 2021, ktorú spoločnosť RTTAX pomohla klientovi vrátiť bola vyše 12 000 eur. Samozrejme, vrátenie peňazí závisí od viacerých faktorov, vrátane krajiny, v ktorej ste pracovali, vášho celkového príjmu, výšky daní, ktoré ste zaplatili, či času, ktorý ste tam strávili.

Slováci, ktorí pracovali alebo pracujú v zahraničí, sa tak môžu obrátiť na konzultantov RT TAX so žiadosťou o úplné alebo čiastočné vrátenie daní zaplatených vo forme dane z príjmu v krajinách ako Nemecko, Holandsko, Veľká Británia, Rakúsko, Dánsko, Nórsko, Írsko, Belgicko a USA. Spoločnosť tiež vymáha prídavky na deti, peniaze na dovolenku z niektorých krajín a peniaze z poistenia.

Všetky informácie týkajúce sa dĺžky vybavovanie daňovej refundácie, potrebné dokumenty a spôsob, akým môžete požiadať o tento proces, sú dostupné na oficiálnej stránke, na Facebooku, alebo priamo v pobočke RTTAX v Bratislave.

PR článok

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dane

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.