Sudkyňa ŠTS pre chybu zamietla obžalobu na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého

Zoroslav Kollár a Tomáš Rajecký.
Zdroj: TV Markíza

Prokurátor ÚŠP podá sťažnosť, rozhodne Najvyšší súd.

Samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová zamietla obžalobu na konkurzného právnika Zoroslava Kollára a podnikateľa Tomáša Rajeckého. Potvrdili to ich obhajcovia. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podá proti rozhodnutiu sťažnosť, rozhodovať bude Najvyšší súd.

"Samosudkyňa ŠTS v trestnej veci obvinených T. R. a spol. pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku 2. februára rozhodla, že odmieta obžalobu prokurátora ÚŠP a vracia vec prokurátorovi," potvrdila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Dôvodom je zistenie závažnej procesnej chyby zakladajúcej porušenie práva na obhajobu. Rozhodnutie nie je právoplatné.

"Rozhodnutie samosudkyne ŠTS považujeme za vecne správne a zákonné," uviedol pre  obhajca Adrián Kucek. Druhý z obhajcov Matúš Gémeš priblížil, že za odmietnutím obžaloby má byť procesná chyba. Obhajobe podľa jeho slov nebolo umožnené pred podaním obžaloby preštudovať vyšetrovací spis.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry sa s týmto rozhodnutím nestotožňuje. „Spracováva sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať NS SR. Sťažnosť bude doručená ŠTS.

Podrobnejšie sa k veci zatiaľ nebudeme vyjadrovať,“ priblížila hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Obžaloba sa týka troch skutkov z obdobia od roku 2019 do februára 2020 právne kvalifikovaných ako pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku spáchaný formou účastníctva.

Obhajcovia priblížili, že obvinení mali podľa obžaloby sprostredkovať úplatok pre bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. Ten mal za to zabezpečiť ochranu pred odhalením nelegálnej výroby cigariet. Zoroslav Kollár a Tomáš Rajecký obvinenia odmietajú.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zoroslav kollár

Dôležité udalosti