Bella (11) má od narodenia dve farby vlasov. Za všetko zrejme môže táto porucha

Bella s dvomi farbami vlasov.
Zdroj: Facebook/LF Buckland

Odlišnú farbu majú aj jej mihalnice.

Už na prvý pohľad si všimnete, že toto dievča nie je ako hociktoré iné. Bella Hillová z britského grófstva Lincolnshire má na hlave dve farby vlasov. Je bruneta a zároveň aj blondína, píše Metro.

Bella sa takto už narodila, pričom rovnako farebne má rozdelené aj mihalnice – pravé sú svetlé a na opačnej strane tmavšie.

Niet divu, že sa „teší“ záujmu mnohých ľudí, ktorí s úžasom obdivujú jej dvojfarebnú hrivu. Podľa jej matky Jenny (35), povolaním zdravotnej sestry, však zrejme za všetko môže porucha vlasov s názvom polióza.

Tá vzniká pri nedostatku melanínu a melanocytu (pigmentovej bunky). Ide o neškodnú poruchu, ktorá sama osebe neohrozuje zdravie. Môže to však byť príznak vážneho ochorenia ako sú chronický zápal, rakovina kože alebo porucha štítnej žlazy.

Zdroj: Facebook/LF Buckland

V závislosti na príčine tejto depigmentácie môže byť polióza krátkodobá alebo dlhodobá. Može sa objaviť u ľudí všetkých vekových kategórií, bez ohľadu na pohlavie.

„Je to skutočne iné a jedinečné. Keď sa Bella narodila, upozornila na to moja mama. Po pár týždňoch od pôrodu som sa na to spýtala na prehliadke, kde mi však povedali, aby som si z toho nerobila ťažkú hlavu,“ povedala Jenny.

Jej ďalšie dve ratolesti, 14-ročný Riley ani štvorročná Lilah, však túto jedinečnú „schopnosť“ nemajú. Samotná Bella tvrdí, že nemá vyslovene obľúbenú farbu. Každý deň sa vraj rozhoduje podľa oblečenia, ako si prehodí vlasy.

„Keď má na sebe pastelové farby a šaty, dá si vlasy na blond. Pokiaľ práve nosí mikinu s kapucňou a tepláky, zvolí tmavšiu farbu,“ uzavrela matka Jenny.

LINCOLNSHIRE/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti