Strácate chuť na sex? Týchto sedem prírodných afrodiziák vám pomôže

Aby ste sa nemuseli vyhovárať na známu bolesť hlavy či únavu, zaraďte do svojej kuchyne nasledujúce potraviny.

V súčasnej presexualizovanej spoločnosti by sa mohlo zdať, že ľudia majú oveľa viac sexu a sexuálnych skúseností než národ pred dvadsiatimi rokmi. Homosexualita nie je tabu, mať polyamorné vzťahy tiež nie. Ponuka videí, kníh a zážitkov so sexuálnou tematikou je tak široká, že sa nemusíte ani snažiť hľadať. Avšak nie je to tak.

Nie jedna štúdia už potvrdila, že sexuálna aktivita mladých párov je omnoho nižšia než v minulosti a ani dvadsaťročné páry sa do spálne tak nehrnú. Ovplyvnené to môže byť stresom, zdravím, ale aj stratou túžby. Aby ste sa nemuseli vyhovárať na známu bolesť hlavy či únavu, zaraďte do svojej kuchyne a života niektoré z nasledujúcich potravín, ktoré sú podľa bylinkárky Markéty Janďourkovej účinnými prírodnými afrodiziakami.

Vanilka

Vanilku za silné afrodiziakum považovali už ľudia v období Aztékov. Možno aj preto túto príjemnú sladkastú vôňu pridávajú výrobcovia do osviežovačov, sviečok, krémov aj voňaviek. Údajne totiž navodzuje chuť na milovanie a posilňuje mužské schopnosti.

V prípade, že chcete prebudiť túžbu, doprajte si večer vanilkovú zmrzlinu, panna cottu alebo si urobte palacinky s vanilkovým cukrom preliate pudingom. Možností je veľa. K dezertom pridajte aj čokoládu, tá účinky vanilky ešte zvýrazní.

Prečítajte si aj: Pijete kávu pred alebo po raňajkách? Iba jeden spôsob je prospešný pre organizmus

Zemiaky

Aké už len môžu mať účinky zemiaky? Predsa ide o obyčajnú a bežne využívanú zeleninu. No na prekvapenie mnohých sú zemiaky bohaté na rastlinné hormóny, ktoré dokážu prebudiť libido. Zemiaky tiež podporujú mentálnu sviežosť, trávenie, posilňujú srdce, znižujú zápal a bojujú proti obličkovým kameňom a rakovine. Dôvodov na ich častejšiu konzumáciu je veľa, tak neváhajte a uvarte ich šetrne v pare.

Petržlen

Petržlen nepatrí zrovna medzi najobľúbenejšiu zeleninu na svete. Jeho využitie v kuchyni by ste však mali prehodnotiť, najmä ak máte problémy v spálni. Pri konzumácii petržlenu totiž prijímate účinné látky apiiny, teda prírodné flavonoidy, ktoré obsahujú rastlinné hormóny podporujúce mužskú erekciu. O priaznivých účinkoch petržlenu vedeli už v minulosti škótski muži, ktorí na podporu mužskej sily žuli čerstvý petržlen.

Okrem toho, že je petržlen afrodiziakum, tak má aj vplýva na trávenie, zlepšuje hustotu kostí, rozpúšťa žlčníkové a obličkové kamene. Taktiež posilňuje imunitu, zvyšuje energiu, bojuje proti infekciám a baktériám a udržiava zdravú pokožku. Tak neváhajte a pripravte si petržlenové pyré či chipsy.

Banány

Banány účinkujú ako výživa buniek, aj preto sú dobré pre športovcov. Taktiež upokojujú nervy, znižujú hladinu cholesterolu a cukru v krvi a v neposlednom rade účinkujú ako afrodiziakum. V tomto prípade dokážu ovplyvniť vaše libido cez mozog, obsahujú totiž tryptofány, aromatické aminokyseliny, ktoré mozog pretvára na sérotonín, ktorý je zodpovedný za dobrú náladu a chuť na milovanie.

Doprajte si preto banán na raňajky či desiatu, alebo si pripravte dezert v podobe nakrájaného banánu a vanilkovej zmrzliny preliatych čokoládou. Potešíte nielen svoje libido, ale aj chute.

Mohlo by vás zaujímať: Nevera nemusí znamenať len koniec. Vzťahová poradkyňa prezradila, ako môžete neveru prekonať

Šalvia

Už námorníci v stredoveku využívali účinky šalvie. Po dorazení do prístavu sa predtým, ako sa vybrali na pevninu za ženami, posilnili žuvaním sušenej šalvie. Nielenže poozitívne vplývala na potenciu, ale zmiernila aj ich bolesti, upokojila nervy a zmiernila potenie.

Ak aj vy túžite po dobrom šalviovom čaji, tak do litra studenej vody nasypte tri lyžice sušenej šalvie, priveďte k varu, približne tri minúty poverte a preceďte. Na záver pridajte do šálky lyžičku medu a môže vypiť.

Artičoky

Artičoky pochádzajú zo severnej Afriky a napriek tomu, že sa môžu pestovať aj na Slovensku, nie sú tu až tak rozšírené. Zaujímavé je, že sú nesmierne bohaté na biologickú zložku cynarin, ktorá je vďačným zdrojom kyseliny listovej, draslíka, ale aj vlákniny, vitamínov a železa. Priaznivo účinkuje na pečeň, chráni srdce, je prospešná pre mozog, pokožku aj trávenie. No a v neposlednom rade vplýva cynarin aj na zvýšenie libida, takže neváhajte a pripravte si artičoku na obed či večeru.

Perga

Včelí chlieb Perga je najkvalitnejší a najúčinnejší kvetový peľ, ktorý je prepracovaný včelami priamo v úli. Táto komplexná potravina obsahuje široké spektrum aminokyselín, vitamínov, minerálov a prírodných hormónov, ktoré u mužov a žien zvýšia chuť na milovanie. Pergu môžete konzumovať napríklad na raňajky s vločkami, ovocím a jogurtom, radí portál mojezdravi.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, vd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.