Kukláči zadržali expolicajta NAKA. Mal odkrývať najzávažnejšie zločiny, no robil presný opak

Expolicajt z Národnej kriminálnej agentúry skončil v putách.
Zdroj: TV Markíza

Tvrdí to policajná inšpekcia.

Expolicajt z Národnej kriminálnej agentúry skončil v putách. Údajne odkrýval tie najzávažnejšie zločiny, no podľa inšpekcie robil presný opak.  Vyšetrovateľ ho viní z nátlaku a vydierania. V minulosti už pritom opletačky so zákonom mal. Kým stál pred sudcom, NAKA spravila raziu v inom dome.

Bývalého policajta zadržali kukláči Úradu inšpekčnej služby ešte v utorok v Košiciach. Vraj sa pokúsil o útek. Následne bol obvinený zo zločinu hrubého nátlaku vo viacčinnom súbehu so zločinom vydierania.

Vo štvrtok (3. 2.) pre zmenu NAKA udrela v Michalovciach. Zbrane hľadali v dome bývalého podnikateľa. Ten tvrdí, že expolicajt v minulosti vydieral jeho rodinu.

„Povedal, že pokiaľ budeme platiť NAKE východ, tak nebudeme pre nich zaujímaví a dajú nám kvázi pokoj. Otec s tým nesúhlasil a následne nás pozatvárali,“ povedal bývalý podnikateľ Viktor Gaško.

Akcia súvisí s prípadom Romana Šupa

Podľa našich informácií táto akcia NAKA súvisí s prípadom zadržaného a obvineného Romana Šupa. Ako, to však nikto prezradiť nechce.

Obvinený expolicajt bol v službách štátu roky. Pracoval ešte na Úrade boja proti organizovanej kriminalite, neskôr na NAKA východ ako operatívec na protizločineckej jednotke. Jeho úlohou bolo prinášať informácie o páchaní trestnej činnosti. Z NAKA odišiel po reorganizácii v roku 2019. Romana Šupa už raz policajti z inšpekcie zadržali. V októbri 2020 ho obvinili z prijímania úplatkov a zneužívania právomocí.

Sumu 15-tisíc eur si údajne ešte ako policajt vypýtal od obvineného za to, že mu vybaví zrušenie stíhania. Tisícku zasa zrejme získal za varovanie podozrivého. Aj vtedy pre neho žiadali väzbu, no nevyšlo im to. Po odchode z polície figuroval v súkromnej bezpečnostnej firme.

Podľa košického Korzára sú v súvislosti so zadržaním expolicajta podozriví aj ďalší príslušníci z prostredia Národnej kriminálnej agentúry. Údajne tiež hľadali spôsoby, ako „vyrobiť“ na určitých ľudí informácie, ktoré by viedli k stíhaniu, a následne ich vydierať.

O osude expolicajta rozhodne sudca už v piatok (4. 2.). V prípade dokázania viny mu hrozí až 10-ročné väzenie.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Razia

Dôležité udalosti