Príslušníci ZVJS budú môcť chodiť do práce aj keď budú pozitívni

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Musia však splniť niekoľko podmienok.

Príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže budú od soboty (5. 2.) zaradení medzi osoby v osobitnom režime. Znamená to, že aj v prípade pozitívneho výsledku testu na ochorenie COVID-19 budú môcť nastúpiť do práce, ak to bude nevyhnutné. Vyplýva to z vyhlášky ÚVZ.

Príslušníci ZVJS však musia splniť niekoľko podmienok - nesmú mať klinické príznaky ochorenia, musia používať respirátor FFP2 bez výdychového ventilu a je potrebná dezinfekcia. Podmienkou je tiež, aby počas práce používali rukavice a obmedzili pohyb po pracovisku na najmenšiu možnú mieru.

Je tiež nutné zabezpečiť možnosť odpočinku a stravovania pozitívnych osôb bez prítomnosti iných osôb, alebo za prítomnosti iných osôb, ktoré sú však tiež osobami pozitívnymi na ochorenie, avšak nemajú klinické príznaky ochorenia.

"Túto zmenu sme do vyhlášky zapracovali na základe žiadosti ZVJS. Dôvodom je vývoj chorobnosti na COVID-19 u príslušníkov zboru a jej predpokladaný nárast v nadchádzajúcich dňoch," vysvetlila hovorkyňa úradu Daša Račková.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zvjs

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.