Súťaž o dva najlukratívnejšie posty najbližších volieb: Zisťovali sme, kto vyzve Drobu a Valla

Bartislavský hrad.
Zdroj: TVNOVINY.sk

V kuloároch sa hovorí o známych menách.

Rozbieha sa súťaž o dva najlukratívnejšie posty nadchádzajúcich volieb. V hlavnom meste sa ukazujú prví kandidáti v boji o župné a primátorské kreslo, ktorí vyzvú Juraja Drobu a Matúša Valla. Podarilo sa nám zistiť aj niekoľko známych mien, ktorí kandidatúru zvažujú, no oficiálne nám to nepotvrdili.

Pred piatimi rokmi vyhral Juraj Droba s tesným náskokom pred Rudolfom Kusým. Všetko nasvedčuje tomu, že si súboj o župné kreslo si zopakujú.

V kuloároch je už však jeho opätovná kandidatúra hotová vec. Starosta bratislavského Nového Mesta stihol od župnej prehry vstúpiť do strany Tomáša Druckera. Práve on dnes naznačil Kusého kandidatúru. Samotný starosta sa k nej nevyjadril.

Kusý bude zrejme konfrontovaný so svojou minulosťou. Pred dvomi rokmi skončil na čas vo väzbe. Údajne blokoval povolenie troch developerských projektov. Obvinenie zakrátko zrušili. Kusý tvrdil, že konal vo verejnom záujme.

Všetko však nešlo hladko ani Jurajovi Drobovi. Župan rozbehol obrovský tender na nového prímestského dopravcu. Výsledkom bol chaos a množstvo autobusov zhruba dva mesiace nejazdilo. Župan je presvedčený, že kraj nepochybil. Dokonca podľa neho ušetril samospráve peniaze.

Sociológ Martin Slosiarik odhaduje, že aj jesenné župné voľby môžu byť tak ako pred piatimi rokmi mimoriadne tesné. To, či Drobovi poškodí kauza Arriva, je otázne.

„Približne dve tretiny voličov Bratislavského kraja sú Bratislavčania a tých sa kauza Arrivy až tak primárne nedotýka,“ vysvetľuje Slosiarik.

Bratislavský primátor na oficiálneho vyzývateľa stále čaká. Opätovnú kandidatúru už ohlásil. Zisťovali sme, kto by sa mu mohol postaviť. Neoficiálne sa zatiaľ skloňujú dve mená. Zvažujú to sami, alebo by ich chceli nominovať politické strany. Sú to poslanec OľaNO a komunálny politik Milan Vetrák alebo mediálna odborníčka Zuzana Ťapáková. Na žiadosť o potvrdenie tejto informácie zatiaľ nereagovali.

Téme sa venoval Lukáš Zuzelka:


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Komunálne voľby

Dôležité udalosti