Víchrica Roxana udrie onedlho na západe Slovenska. V Česku vietor prevrátil autobus

Dara Rolins na titulke pánskeho magazínu
Zdroj: TASR

V niektorých okresoch môže vietor dosahovať až nebezpečnú rýchlosť.

Situáciu na Slovensku začne komplikovať silný vietor. Do našej oblasti zavíta víchrica Roxana, ktorá už napríklad v susednom Česku aj Nemecku napáchala škody. Rozfúka sa najskôr v severných okresoch nášho územia a počas rána aj na západnom Slovensku, kde v niektorých okresoch môže dosahovať až nebezpečnú rýchlosť, informuje imeteo.sk.

Ráno treba byť obzvlášť opatrný v okresoch Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec a Dunajská Streda. Nárazy vetra môžu dosahovať rýchlosť až viac ako 85 km/h, čo už predstavuje veľké nebezpečenstvo.

Výstrahy platia aj pre niektoré okresy Trenčianskeho, Prešovského a Košického kraja. „Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Zdroj: shmu.sk

V severných okresoch najmä stredného Slovenska, ale miestami aj na západe i východe, platia naďalej výstrahy pred snežením. Podľa meteorológov tam môže napadnúť 10 až 20 centimetrov nového snehu. Na mnohých miestach sa môžu tvoriť aj snehové jazyky a záveje.

Na horskom priechode Donovaly sa skrížil autobus

Horský priechod (HP) Donovaly je uzatvorený pre všetku dopravu. Smerom z Banskej Bystrice sa tam v pondelok ráno skrížil autobus. Informuje o tom Zelená vlna RTVS.

Husté sneženie komplikuje dopravu aj na Fačkovskom sedle v smere z Rajca, kde sú pod vrcholom odstavené dodávky a za nimi osobné autá. Vodiči musia rátať so zdržaním. Cesta na trase Muráň - Šumiac - Červená Skala je neprejazdná pre nákladné autá nad 10 metrov.

Na diaľnici D4 v úseku Bratislava-Rusovce - Ivanka pri Dunaji treba počítať so silným vetrom.

V Česku vietor prevrátil autobus

Víchrica spôsobovala problémy na českých cestách. Vietor dokonca prevátil autobus v Hořoviciach v Berounsku. V tom čase v autobuse cestovalo päť ľudí, pričom jeden muž utrpel ľahké zranenie, informujú Novinky.cz.

Roxana sa prehnala aj Nemeckom. Vietor tam dosahoval rýchlosť v nárazoch až 110 km/h. Na mnohých miestach popadali stromy, problémy hlásili na cestách aj železničných tratiach.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vietor

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.