Tragická nehoda na východe. Auto zrazilo chodca (†25)

Tragická nehoda pri obci Svinia.
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

Pri zrážke chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste dopravnej nehody podľahol.

Život 25-ročného muža si vyžiadala dopravná nehoda, ku ktorej došlo v nedeľu (6. 2.) podvečer pri obci Svinia v okrese Prešov. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, išlo o zrážku osobného motorového vozidla, ktorého vodičom bol 59-ročný Prešovčan, a chodca z obce Rokycany.

„Podľa doteraz získaných informácií vodič viedol vozidlo v smere od Popradu do Prešova, pričom z doposiaľ presne nezistených príčin zachytil 25-ročného muža. Pri zrážke chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste dopravnej nehody podľahol,“ skonštatovala Ligdayová.

Na osobnom motorovom vozidle vznikla škoda 1000 eur. Prešovčan bol podľa Ligdayovej na mieste nehody podrobený dychovej skúške, výsledok u neho vylúčil prítomnosť alkoholu.
„Vzhľadom na uvedenú skutočnosť poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove v prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. K prípadu bol pribratý aj znalec z odboru dopravy. Polícia preveruje všetky okolnosti nehody, jej príčinu, ako aj mieru zavinenia účastníkov,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

PREŠOV/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Svinia

Dôležité udalosti