Desiatky cestujúcich boli asi hodinu v ohrození, osobný vlak viedol opitý rušňovodič

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Jeho kolega tvrdí, že neriadil vlak opitý prvýkrát.

Rušňovodičov je málo a po nedeli (6. 2.) ich bude ešte o jedného menej. Desiatky cestujúcich na západnom Slovensku boli asi hodinu v ohrození. Na približne 50-kilometrovej trase z Komárna do Bratislavy viedol osobný vlak opitý 51-ročný strojvodca. V dychu mu namerali vyše 2,5 promile alkoholu. Železnice sa rozhodli s rušňovodičom okamžite ukončiť pracovný pomer.

Na dvoch pravidelných staniciach nezastavil. Urobil to až v Dunajskej Strede. Sprievodkyňa ihneď informovala dispečera a ten zavolal policajnú hliadku. Vo vlaku sedelo v tom čase asi dvadsať ľudí, nikomu sa nič nestalo. Cestujúci, ktorí prestúpili na druhý vlak, boli nervózni.

Podľa pracovníka na železničnej stanici v Dunajskej Strede rušňovodič s 35-ročnou praxou neriadil vlak opitý prvýkrát. Tvrdí, že sa to stalo viackrát.

Rušňovodič si tak skoro do svojej kabíny nesadne. Na rozhodnutie súdu čaká v policajnej cele. Vyšetrovateľ ho obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky pri výkone povolania. Na súde ho čaká superrýchle konanie. Za mrežami môže pobudnúť až päť rokov.

O poondelka (7. 2.) do odvolania nariadilo vedenie železníc vykonávať dychové skúšky na alkohol pre celý vlakový personál pred nástupom i po skončení pracovnej zmeny.

Tému spracoval Roman Ruttkay.

KOMÁRNO/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zssk

Dôležité udalosti