Za prvé týždne roka zomrelo na cestách viac ľudí ako vlani. Obeťami sú aj cyklisti a chodci

Tragická nehoda.
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Polícia sa preto rozhodla pritvrdiť kontroly a hliadky.

Mimoriadne tragický začiatok roka. Na našich cestách v priemere každý deň niekto príde o život. Počet smrteľných nehôd je oproti obdobiu spred roka takmer trojnásobne vyšší. Medzi obeťami je aj mnoho chodcov. Podľa analytikov je jednou z príčin aj postupné zmierňovanie protipandemických opatrení a tým zvýšená mobilita.

Kým počas vlaňajška sme mali na našich cestách historicky najmenej dopravných nehôd, tento rok sa začal mimoriadne zle a čísla sú alarmujúce. Za prvých päť týždňov v tomto roku, v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, je jednak vyšší počet nehôd, ktorý stúpol o štvrtinu, viac je aj ťažko zranených, ale enormne narástol aj najmä počet smrteľných nehôd.

Od nového roka zahynulo na cestách 32 ľudí, čo je o 21 viac, ako tomu bolo vlani. Podpísalo sa pod to aj viacero nehôd, ktoré si vyžiadali naraz až troch mŕtvych.

Medzi hlavné príčiny patrí to, že sa vodič nevenoval vedeniu vozidla, neprispôsobenie jazdy a chodci neboli označení reflexnými prvkami.

Takmer polovica obetí sú cyklisti a chodci. Polícia sa preto rozhodla pritvrdiť. Nehody, najmä tie smrteľné, podrobne analyzuje a v kontrolách sa zameria najmä rizikové miesta.

Tému spracoval René Medzihradský.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alkohol za volantom

Dôležité udalosti