Podnikateľa Zoroslava Kollára a exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského opäť obvinili

Vladimír Pčolinský.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Potvrdila to generálna prokuratúra.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) mal opätovne obviniť podnikateľa Zoroslava Kollára a bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského v kauze SIS. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

„Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR môže potvrdiť, že dvom osobám bolo vznesené obvinenie v korupčnej trestnej veci. Osobe Z. K. za podplácanie a osobe V. P. za prijímanie úplatku a iné trestné činy,“ priblížila hovorkyňa.

Vzhľadom na procesné štádium veci sa v súčasnosti nebude prokuratúra podrobnejšie vyjadrovať, aby nezmarila alebo nesťažila vyšetrovanie.

O stíhaní informovala aj polícia. „Dňa 3. 2. 2022 začal vyšetrovateľ NAKA trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie dvom osobám, V. P. z trestného činu prijímanie úplatku, zneužívanie právomoci verejného činiteľa a ohrozenie dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Osobe Z. K. z trestného činu podplácania. V tejto chvíli nie je možné poskytnúť viac informácií,“ povedala Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.

Obhajcovia Zoroslava Kollára na sociálnej sieti uviedli, že má ísť o opätovné obvinenie v kauze SIS. Pôvodné obvinenia v prípade zrušila vlani v auguste generálna prokuratúra. Exriaditeľa tajnej služby obvinili vtedy z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40.000 eur.

BRATISLAVA/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vladimír Pčolinský

Dôležité udalosti