VIDEO: V tuneli Višňové horelo. Piati robotníci skončili v nemocnici

Požiar v tuneli Višňové.
Zdroj: TV Markíza

Väčšina pracovníkov stihla pred ohňom ujsť.

V utorok večer (8.2.) vyhlásili na stavbe tunela Višňové mimoriadnu situáciu. Skrat na elektrickom vedení totiž spôsobil požiar. Tunel bol silno zadymený, pracovníkov museli evakuovať. Piatich robotníkov previezli do nemocnice, väčšina stihla pred ohňom ujsť.

Podľa Beáty Voskárovej zo spoločnosti Skanska SK požiar uhasili prenosnými hasiacimi prístrojmi pracovníci, ktorí situáciu ohlásili. „Pracovníci sa postupne podľa pripraveného evakuačného plánu zhromaždili pred portálmi tunela. Na miesto zásahu povolali záchranné zložky. Piatim pracovníkom, ktorí boli zasiahnutí zadymením, poskytla RZP prvú pomoc a následne ich previezli na pozorovanie do najbližšieho nemocničného zariadenia,“ uviedla Voskárová.

„V neskorých večerných hodinách sme prijali do nemocnice piatich pracovníkov z tunela Višňové. Všetci mali dýchacie ťažkosti. Naďalej sú hospitalizovaní,“ uviedla pre TV Markíza hovorkyňa FNsP v Žiline Lenka Záteková.


Na stavbe tunela Višňové zasahovali hasiči zo Žiliny a z Martina. „Došlo k veľkému zadymeniu obidvoch tunelových rúr. Hasiči vytvorili prieskumnú a vyhľadávaciu skupinu s tunelovým špeciálom a hneď začali prieskum južnej tunelovej rúry. Približne 1750 metrov od východného portálu našli miesto požiaru. Išlo o požiar elektrického kábla. Hasiči zasahovali s autonómnymi dýchacími prístrojmi, obidve tunelové rúry prehľadali a odvetrali,“ informoval Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

Tunel skontrolovali pracovníci Hlavnej banskej záchrannej stanice (HBZS) a práce obnovili zhruba o 22.00 h. „Aj táto situácia nám v praxi potvrdzuje, aká je pri takejto náročnej stavbe dôležitá príprava havarijného a evakuačného plánu. Som rád, že sa nikomu nič nestalo, spolupráca s požiarnymi a záchrannými zložkami bola vysoko profesionálna. Faktom zostáva, že napriek vysokému štandardu bezpečnosti na tejto stavbe musíme byť pripravení adekvátne a profesionálne reagovať na každú situáciu,“ skonštatoval riaditeľ závodu Inžinierske staviteľstvo a člen predstavenstva Skanska SK Ivan Dimitrov.

Tunel Višňové má byť najdlhším slovenským tunelom s dĺžkou 7,5 kilometra. Tunel sa nachádza na diaľnici D1 na úseku Lietavská Lúčka - Dubná Skala.

VIŠŇOVÉ/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tunel Višňové

Dôležité udalosti