Predseda parlamentu naznačil, kedy by sa mohli byť jesenné voľby

Voľby
Zdroj: TASR

Boris Kollár nechce, aby sa ľudia v dušičkovom období zaoberali voľbami, preto ich chce vyhlásiť v inom termíne.

Komunálne voľby a voľby do orgánov samosprávnych krajov by sa mohli konať týždeň pred alebo týždeň po dušičkovom období. Podľa zákonných lehôt ich termín teraz vychádza na 29. októbra.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) nechce, aby sa ľudia v dušičkovom období zaoberali voľbami, preto ich chce vyhlásiť v inom termíne. Potrebná bude pravdepodobne zmena zákona. Kollár chce o tom diskutovať s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽANO).

Dušičkový čas by mali občania podľa Kollára tráviť spomienkou na svojich najbližších. „Bol by som veľmi nerád, ak by sa pomedzi to museli ešte zaoberať voľbami,“ uviedol Kollár.

Regionálne a komunálne voľby budú na jeseň prvýkrát v jeden deň. Podľa zákonných lehôt sa majú konať 29. októbra. „Pravdepodobne to urobíme týždeň predtým alebo týždeň po. Budem o tom diskutovať ešte s ministrom. Buď to urobíme formou pozmeňujúceho návrhu zákona alebo minister navrhne túto zmenu sám,“ doplnil Kollár.

Voliči si budú na jeseň vo svojich samosprávach vyberať primátora mesta, respektíve starostu obce a tiež poslancov mestských, respektíve obecných zastupiteľstiev. V prípade Bratislavy a Košíc budú vyberať aj starostov mestských častí a poslancov miestnych zastupiteľstiev. Zároveň budú Slováci voliť predsedov samosprávnych krajov a poslancov krajských zastupiteľstiev.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Komunálne voľby

Dôležité udalosti