Kauza poľovníckej chaty má pokračovanie. Vyšetrovateľ obvinil zápasníka Mečára a syna exministra Jahnátka

Chata, kde vznikli nahrávky.
Zdroj: TV Markíza

Na chate vznikli záznamy z rozhovorov Roberta Fica, Roberta Kaliňáka či oligarchu Bödöra.

Kauza poľovníckej chaty pri obci Čifáre má pokračovanie. Vyšetrovateľ obvinil troch ľudí, medzi nimi sú aj známe mená. Stíhajú ich pre pytliactvo a zločin legalizácie výnosu z trestnej činnosti.

„Dňa 07. 02. 2022 bolo vyšetrovateľom PZ začaté trestné stíhanie pre spáchanie prečinu pytliactva a pre zločin legalizácia výnosu z trestnej činnosti a súčasne bolo za tieto trestné činy vznesené obvinenie celkovo trom osobám (M. M., Ing. A. J., Ing. T. S.),“ uviedla pre TV Markíza Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.

Podľa našich informácií sú medzi obvinenými syn exministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka, Andrej Jahnátek a zápasník Matúš Mečár, ktorý má blízko ku kontroverznému podnikateľovi Norbertovi Bödörovi. Odsúdený je za to, že zrazil ženu na priechode pre chodcov v Nitre. Tretím obvineným by mal byť údajne hospodár.

Zdroj: aktuality.sk

Práve na chate v Čifároch zaznamenala polícia rozhovory medzi expremiérom Robertom Ficom, exministrom vnútra Robertom Kaliňákom, synom exšéfa policajného prezidenta Tibora Gašpara a otcom oligarchu Norberta Bödöra. Mal tam chodiť aj Gašparov obhajca Marek Para. Prokuratúra tvrdí, že sa rozprávali o ovplyvňovaní najzávažnejších káuz a kriminalizácii vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov. Práve podozreniami z pytliactva odôvodnila pôvodne polícia potrebu odpočúvať spomínanú chatu.

NAKA nechcela sledovať Roberta Fica, v hľadáčiku mala úplne iného muža

Prečo policajti monitorovali poľovnícku chatu? Hoci je Robert Fico presvedčený, že chceli sledovať jeho, v hľadáčiku mala mať NAKA úplne iného muža. Podozrenia z pytliactva sa údajne týkalo blízkeho priateľa Norberta Bödöra.

VIDEO: Na kameru zachytili rozhovory Fica, Kaliňáka, Bödöra st. a Paru

Keď sa prevalilo, že kameru na poľovnícku chatu v Čifároch inštalovali pre podozrenia z pytliactva, pre mnohých to znelo až neuveriteľne. Podozrenie o nelegálne zabitej zveri vyšetruje nie miestna či environmentálna polícia, ale rovno NAKA.

„Je neuveriteľné, čoho je schopná mafia vyšetrovateľov NAKA okolo pána Čurillu a špeciálneho prokurátora pán Lipšica. Najskôr ma dali sledovať a potom pod zámienkou boja proti pytliactvu nainštalovali do súkromného priestoru kamery a mikrofóny,“ vyhlásil vtedy Robert Fico.

Pytliactvo na poľovníckej chate však nevyšetroval Ján Čurilla a ani žiadni z jeho bratislavských kolegov, ale brat šéfa tímu Kuciak Petra Juhása - Martin. No a v hľadáčiku mal vraj iného muža. Pascu nastražil údajne na zápasníka Matúša Mečára, ktorý má dlhé roky blízko k Bödörovcom.


Mnohých prekvapilo, prečo pytliactvo vyšetruje elitný útvar. Podľa bývalého dlhoročného funkcionára NAKA je bežné, ak si prípad záujmových osôb vezmú pod seba.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza poľovnícka chata

Dôležité udalosti