Neviete, ako často si máte umývať vlasy? Záleží to od ich typu

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstoc.com/goffkein.pro

Zistite, či nemusíte zmeniť svoje návyky aj vy.

Máte pocit, že vašim vlasom niečo chýba? Možno sú bez života, padajú alebo len nevypadajú tak, ako by ste si želali. Nech je to už akokoľvek, vlasy by mali byť korunou krásy každej ženy. Aj mnoho mužov neraz priznalo, že si vlasy všimnú na opačnom pohlaví ako prvé.

Na vlasoch je pritom vidieť všetko či sú zdravé, lesklé, upravené alebo čerstvo umyté. Mastné korienky nie sú atraktívne, nikomu sa nepáčia. Práve to vedie ženy k ich častému a pravidelnému umývaniu, čo pre ne nemusí byť zdravé a dobré. K vlasom je totiž nutné pristupovať podľa ich typu.

Suché alebo poškodené vlasy

Vaše vlasy môžu byť suché a poškodené, pretože ich príliš často zaťažujete. Snažte sa ich preto odľahčiť. Kameňom úrazu je v niektorých prípadoch aj pravidelné používanie čistiacich šampónov, ktoré vlasy zbavujú prirodzených živín a podporujú suchosť. Aj keď je pravda, že každý vlas je individuálny, tak tento typ sa odporúča umývať tak raz za päť až sedem dní. Aby ste zlepšil ich stav, pravidelne na konce aplikujte vyživujúce oleje.

Prečítajte si aj: Trápia vás zarastené chlpy? Zabráňte tomuto problému, ktorý nielen zle vyzerá, ale aj bolí

Mastné vlasy

Ak máte mastné vlasy, pravdepodobne ich umývate čo najčastejšie. V zásade to nie je zlé, záleží však akým spôsobom ich ošetrujete. Príliš veľa kozmetických produktov totiž podporuje mastnenie. Preto platí, že šampón, ideálne určený na mastné vlasy, stačí aplikovať v množstve jednej čajovej lyžičky a kondicionér by ste mali nanášať len do dĺžok vlasov, určite nie ku korienkom.

Vlnité vlasy

Na optimálny rast vlnitých vlasov je ideálne umývanie jedenkrát do týždňa. Rozhodne nie je na škodu zaobstarať si šampón, ktorý je určený priamo pre vlnité a kučeravé vlasy a taktiež pravidelne rozmaznávajte svoju hrivu maskou. Vo vašom prípade by mal byť samozrejmosťou aj kondicionér, aby bola následná manipulácia s vlasmi jednoduchšia. Taktiež sa budú menej poškodzovať.

Jemné alebo riedke vlasy

Možno ste si mysleli, že musíte opatrne pristupovať aj k jemný a riedkym vlasom. Tento typ vlasov pritom potrebuje vlhkosť, ktorá podporuje rast a spevnenie, a tak sa odporúča umývanie každý druhý deň. Začnite používať čistiace šampóny, ktoré z nich odstránia usadené nečistoty a oleje, ktoré môžu jemné vlasy zaťažovať, takže pôsobia mdlo a mastne.

Zdroj: shutterstoc.com/Parilov

Husté vlasy

Naopak pri hustých vlasoch sa mnoho ľudí domnieva, že nepotrebujú takmer žiadnu starostlivosť. Opak je pravdou. Aby ste aj naďalej mali husté a zdravé vlasy, musíte ich takpovediac rozmaznávať. Stačí však raz týždenne, pretože hustá hriva v sebe dokáže držať vlhkosť. Aj pri nich používajte kondicionér.

Kučeravé vlasy

No a na záver tu máme ešte kučeravé vlasy. V tomto prípade záleží na ich hustote, ale ideálne by ste ich mali umývať každé štyri až päť dní. Pokiaľ vám to príde málo, skúste interval skrátiť a pozorujte, ako na to budú vlasy reagovať. Ak sa ich kvalita zhorší, vráťte sa k pôvodnému intervalu. Rovnako ako pri vlnitých vlasoch nikdy nezabúdajte na kondicionér, vďaka nemu vlasy rozčešete, radí portál dama.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, vd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.