Opitý rušňovodič osobného vlaku spoznal svoj trest, po rozsudku mu do reči nebolo

Opitý rušňovodič Slavomír sa postavil pred sudcu.
Zdroj: TV Markíza

Najbližšie roky ho nebude môcť živiť volant.

Rušňovodič Slavomír, ktorý viedol osobný vlak na mol opitý s desiatkami cestujúcich, pozná trest. Po troch dňoch strávených v policajnej cele ho predviedli pred sudcu. Po rozsudku mu do reči nebolo.

Rušňovodič s tridsaťpäťročnou praxou viedol osobný vlak z Komárna do Dunajskej Stredy, čo je asi hodina cesty. Vo vozňoch sedelo dvadsať ľudí.

Keďže na dvoch pravidelných zastávkach nezastavil, sprievodkyňa informovala dispečera. Ten zavolal políciu. Dali mu fúkať a namerali mu dva a pol promile alkoholu.

V superrýchlom konaní 51-ročného muža uznali za vinného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Dostal dvojročnú podmienku so skúšobnou lehotou na tri roky. Po incidente ho prepustili z práce.

Okrem toho dostal aj päťročný zákaz riadiť všetky dráhové a motorové vozidlá. Ak by rozhodnutie súdu nerešpektoval, pôjde za mreže. Pred našou kamerou svoje konanie oľutoval a priznal sa, že nevie, čím sa bude teraz živiť.

Po tomto incidente od pondelka (7. 2.) každý jeden vlakový personál pred nástupom do a po skončení zmeny absolvuje dychovú skúšku.

Viac v reportáži Romana Ruttkaya.

TRNAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme ZSSK

Dôležité udalosti