Valentín je tu! Oslávte tento sviatok v romantických mestách, ktoré sú neďaleko

Romantika v Budapešti
Zdroj: shutterstoc.com/BGStock72

Najkrajšie darčeky sú tie spomienkové.

Sviatok zamilovaných je za dverami. Niektorí ho uznávajú, iní nie. Jedno je však isté, ak niekoho ľúbite, tak by ste si predsa len nejaký ten čas pre seba mali v pondelok vyhradiť. Každý chce totiž vedieť, že je pre niekoho výnimočný. Romantika a gestá lásky tento pocit ešte upevnia

Aj preto by ste svojej polovičke mali urobiť radosť a potešiť ju aspoň nejakou pozornosťou. Najrozumnejšou voľbou je vždy zážitok, či už gurmánsky, kultúrny alebo spomienkový. No a ak máte radi spontánnosť a cestovanie, jednoznačne odporúčame ten posledný. Hlavne keď sa pomerne neďaleko nachádzajú krásne a romantické mestá

Banská Štiavnica

Začneme u nás, krajšie mesto pre zamilované páry ako je Banská Štiavnica by ste hľadali len ťažko. Útulné kaviarničky, romantické večere v reštauráciách, staré kino, botanická záhrada či legendárna Banka lásky. Ide o historické mesto na strednom Slovensku, ktoré vás svojou atmosférou dostane. A to sme ešte nespomenuli zámky, tajchy a kalváriu. Jednoducho toto mesto je priam symbolom lásky, a tak neváhajte a vyberte sa doň aj vy s tou vašou.

Prečítajte si aj: Strácate chuť na sex? Týchto sedem prírodných afrodiziák vám pomôže

Benátky

Zo Slovenska sa vyberieme do Benátok, kde romantika dýcha z každého rohu, uličky, mosta aj kanála. Mesto postavené na vode, kde auto ani nestretnete, vás ľahko prenesie do čias dávno minulých a naladí na zamilovanú nôtu. Poprechádzajte sa uličkami, ochutnajte jedinečné talianske vína a syry, navštívte kúzelné paláce, prevezte sa na gondolách a jednoducho nerobte nič, len si vychutnávajte jeden druhého a okolie. Okrem toho sa v Benátkach od 12. februára koná legendárny karneval, počas ktorého sa celé mesto prezlečie do starodávnych šiat a masiek.

Hallstatt

Typickú fotografiu pri jazere musí mať z rakúskeho Hallstatu každý zamilovaný pár. Scenéria tohto mestečka je priam unikátna, aj preto ho zaradili odborníci k svetovému dedičstvu UNESCO. Ak máte pocit, že sa v maličkom mestečku budete po polhodine nudiť, nie je to tak. V meste sa môžete prechádzať, ísť na turistiku, požičať si čln a previesť sa po jazere či navštíviť obľúbenú vyhliadku Hallstatt Skywalk, kam môžete vyjsť aj lanovkou, ktorá vám ponúkne dych vyrážajúci pohľad na celé jazero, okolité hory i mestečko zvrchu. Neváhajte a rezervujte si ubytovanie.

Budapešť

Hlavné mesto Maďarska disponuje nádherným historickým centrom, kde sa môžete kochať architektúrou podobnou tej pražskej, pripomenie vám ale aj Viedeň či Paríž, jednoducho samé romantické mestá. Nenechajte si ujsť pohľad na parlament od prekrásneho Budínskeho hradu, navštívte Rybársku baštu, nespočetné množstvo kostolov a bazilík a trochu vzrušenia a oddychu si môžete užiť aj v známych kúpeľoch.

Zdroj: shutterstoc.com/leshiy985

Krakov

Iba málokto si pri pomyslení na Poľsko predstaví romantickú prechádzku, ale skúste to prehodnotiť. Krakov je totiž unikátne mesto, ktoré sa zaraďujú medzi najkrajšie mestá Európy. Výhodou je, že sa tam pokojne môžete dopraviť aj autom. Nachádza sa tam množstvo romantických miest, ako napríklad Wawelský hrad, krásne historické námestie zvané Rynek Główny či tajomná a kúzelná židovská štvrť. Veľkou výhodou sú aj priaznivé ceny v reštauráciách.

Würzburg

No a na záver sa s vami vyberieme do Würzburgu, ktorý sa nachádza na severozápade nemeckého Bavorska. Mesto sa rozprestiera pozdĺž rieky Mohan, dlhé stáročia bolo pod vládou mocných a bohatých biskupov, vďaka čomu v ňom nájdete množstvo nádherných stavieb a pamiatok. Za návštevu určite stojí palác Würzburg Residenz s najväčšou freskou na svete od Giovanniho Battistu Tiepola, katedrála Dom St. Kilian alebo pevnosť Marienberg, radí portál dama.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, vd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.