Zomrel bývalý minister zahraničných vecí Eduard Kukan (†82)

Eduard Kukan.
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Pravdepodobnou príčinou jeho úmrtia má byť srdcové zlyhanie.

Vo veku 82 rokov zomrel bývalý minister zahraničných vecí Eduard Kukan. Pravdepodobnou príčinou jeho úmrtia má byť srdcové zlyhanie. Infomujú o tom noviny.sk.

Nájsť ho mali na Univerzite Komenského, kde mal mať ako odborný asistent vysokej školy konzultačné hodiny na Katedre medzinárodného práva a medzinárodných vzťahov.

Kukan v minulosti pôsobil na viacerých československých veľvyslanectvách. Bol viacnásobným ministrom zahraničných vecí, ale aj poslancom národnej rady a Európskeho parlamentu. Učil na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave na Katedre medzinárodného práva a medzinárodných vzťahov.

Kondolenčná kniha

Predstavitelia politického, ekonomického, kultúrneho, spoločenského a akademického života, ako aj širšia verejnosť môžu vyjadriť sústrasť podpisom do kondolenčnej listiny rezortu diplomacie.

Kondolenčná kniha bude sprístupnená v Kongresovej sále  na Hlbokej ceste  v Bratislave. V piatok (11. 2.) od 12.00 h do 16.00 h a pondelok (14. 2.) od 09.00 h do 11.00 h a od 14.00 h do 16.00 h.

Zápis do kondolenčnej listiny je možný aj elektronickou formou na webstránke www.mzv.sk/eduardkukan a na emailovej adrese kondolenciaministerkukan@mzv.sk.

Ministri si uctili pamiatku exministra

Členovia vlády si na online rokovaní vlády minútou ticha pripomenuli a uctili pamiatku zosnulého Eduarda Kukana. „Manželke a celej jeho rodine vyjadruje vláda úprimnú sústrasť. Podľa premiéra Eduarda Hegera bol Eduard Kukan diplomat vysokých kvalít, ktorý zosobňoval slušnosť i rozhľad,“ informoval tlačový odbor úradu vlády.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Edurd kukan

Dôležité udalosti