Domáce

Konečne len pozitívne správy. Žiaden dážď a stúpajúce teploty

shutterstock_208840720.jpg
Zdroj: shuterstock.com

Na celom Slovensku si konečne užijeme nielen slnečné lúče, ale aj vyššie teploty. Zajtra nám pršať nebude.

Družica

Vyhliadka na ďalšie dni je veľmi priaznivá, pretože počasie v Európe zoberie do rúk mohutná tlaková výš, ktorá k nám bude zasahovať od severu až severozápadu. V preklade to znamená, že si na celom Slovensku konečne užijeme nielen slnečné lúče, ale aj vyššie teploty. Treba však rátať aj s tým, že v ranných hodinách sa budú tvoriť lokálne hmly alebo nízka oblačnosť.

Západné Slovensko už o daždi nechce ani počuť, takže vás určite poteší, že v stredu nám pršať nebude. Na celom Slovensku sa nám bude postupne od juhu otepľovať.

Zrážky

Západné Slovensko už o daždi nechce ani počuť, takže vás určite poteší informácia, že zajtra nám pršať nebude. Zrážky by sa mohli vyskytnúť len v horských oblastiach stredného Slovenska, ale bude to len ojedinele.

Teploty

Na celom Slovensku sa nám bude postupne od juhu otepľovať. Naše územie sa teda dostane do teplotného pásma 20 až 25 stupňov. V južných lokalitách vystúpi teplota ešte o pár stupňov vyššie.


Vietor

Vietor dnes fúkal silnejšie najmä na západe, a to rýchlosťou okolo 30 až 40 kilometrov za hodinu. Zajtra vietor na západe mierne zoslabne. Naopak, rozfúka sa na východe, kde bude v nárazoch dosahovať rýchlosťou okolo 40 kilometrov za hodinu. Smer vetra sa nezmení, takže bude fúkať od severovýchodu až východu.

Noc

Dnešná noc bude na Slovensku prevažne polooblačná, na západe nášho územia až oblačná. Zvečera ešte môžu doznievať aj zrážky vo forme slabého dažďa alebo prehánok. Teplota do rána poklesne na 18 až 12 stupňov a v ranných hodinách sa budú tvoriť spomínané hmly, ktoré očakávame najmä tam, kde dnes výdatne pršalo.

Predpoveď na stredu

Na západnom Slovensku bude tretí septembrový deň po rozplynutí ranných hmiel prevažne polooblačný. Dnes sa tu teplota pohybovala iba okolo 14 až 17 stupňov, no zajtra už má byť oveľa teplejšie a teplota vystúpi na 21 až 26 stupňov.

Pekne bude zajtra aj na strednom Slovensku, kde má byť spočiatku polooblačno, ale v priebehu dňa sa bude obloha od severozápadu vyjasňovať až bude polojasno. Teplota sa popoludní vyšplhá na 21 až 26 stupňov.

A do tretice príjemné počasie očakávame zajtra aj na východe našej krajiny, kde bude obloha polojasná a slnečné lúče zohrejú vzduch na 18 až 25 stupňov.

Hory

Na podhorí sa budú zajtra vyskytovať hmly a vo vyšších polohách zavládne pekné polooblačné počasie. Napriek tomu nie je vylúčená slabá prehánka. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude zhruba 15 stupňov.

Bio

Bio-predpoveď sa zajtra nemení, teda zostáva na trojke, a to je mierna záťaž.

Predpoveď na nasledujúce dni

V ďalších dňoch nás čaká veľmi priaznivé počasie. Vo štvrtok bude polooblačno a popoludní sa môžu tvoriť lokálne búrky. Teplota vystúpi na 21 až 27 stupňov.

V piatok bude ešte o stupeň teplejšie a aj počasie má byť krajšie, teda oblakov bude na oblohe menej. Cez víkend sa situácia našťastie nezmení, teda bude pokračovať polojasné počasie a teplota sa bude pohybovať od 22 do 27 stupňov. V nedeľu sa ale môžu na horách vyskytovať slabé prehánky.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.