V Prešove vyčíňali bitkári: Prvá obeť skončila na operačnom stole, tým sa to však neskončilo

Zbitý 22-ročný mladík v Prešove.
Zdroj: TV Markíza

Dvaja zo skupiny prešovských kamarátov už skončili vo väzbe.

Bezdôvodne zaútočili na 22-ročného mladíka v centre mesta. Zranenia boli také vážne, že skončil na operačnom stole. Skupinu kamarátov v Prešove už rieši polícia i súd. Za pár hodín zbili aj ďalších ľudí.

Otec napadnutého mladého muža zažil ráno nepríjemný budíček. Nad ránom ho syn zobudil celý zakrvavený s dobitou tvárou. Mladíka zbili neďaleko podniku, z ktorého vychádzal. Nepamätal si, čo sa stalo a kde bol. Domov sa dostal taxíkom, ktorý mu niekto z podniku privolal. S otcom išli na vyšetrenie, kde zistili, že má krvácanie do mozgu a zlomené očné oblúky. Museli ho operovať.

Zdroj: TV Markíza

Mladíkov otec podal na polícii trestné oznámenie. Tam sa dozvedel, že jeho syn bol obeťou útočníkov. Tí skončili v policajnej cele po inej bitke, ktorá sa odohrala o dve hodiny neskôr. Polícia v tejto veci obvinila troch mužov, ktorí sa vo štvrtok (10. 2.) postavili pred sudcu.

Ten dvoch z nich poslal do väzby z obavy, že by mohli pokračovať v trestnej činnosti. Podali sťažnosť, a tak bude mať konečné slovo prešovský krajský súd. Od tretieho obvineného súd prijal písomný sľub ako náhradu takzvanej preventívnej väzby. Musí hlásiť každú zmenu pobytu, nemôže požívať alkoholické nápoje a omamné látky či vycestovať do zahraničia.

Prípad napadnutého mladíka je zatiaľ stále v štádiu prešetrovania a polícia sa k nemu bližšie vyjadriť nechce. Ak sa potvrdí, že ho napadli tí istí útočníci, môže sa im priťažiť.

Reportáž pripravila Veronika Kandráčová.


PREŠOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prešov

Dôležité udalosti