Podnikateľovi z kauzy baru Fatima sa niekto opäť vyhráža. Do okna mu hodili kameň s nábojom

Takýto výhražný odkaz si našiel v kancelárií Janíček.
Takýto výhražný odkaz si našiel v kancelárií Janíček. Zdroj: TV Markíza

Ondrej Janíček už kontaktoval políciu.

Trenčiansky podnikateľ, ktorého mafia chcela obrať o bar Fatima, je opäť pod paľbou vyhrážok. Tentokrát mu v kancelárii pristál drsný odkaz. Netuší, z ktorej strany útok prišiel.

Ondrej Janíček ráno okolo 9.30 h našiel v kancelárii rozbité okno a na stole papier, v ktorom bol zabalený kameň a náboj. Na papieri bol napísaný odkaz: „Zdochneš Janíček." Žiadny rachot v noci ani nadránom nepočul a nič nevidel. Netuší, kto za týmto útokom a odkazom stojí. Ihneď kontaktoval políciu.

Prípad vyšetrujú ako prečin nebezpečného vyhrážania, informuje hovorkyňa KRPZ Trenčín Katarína Kuzmová. Po páchateľovi polícia intenzívne pátra.

Zdroj: TV Markíza

Nebolo to prvýkrát, čo sa mu niekto vyhrážal. Ešte pred štyrmi rokmi dostal výhražný list, v ktorom bolo napísané SMRŤ! „Ohlásili sa mi, že sa môžem stať obeťou násilnej trestnej činnosti. Vydiera a zastrašuje ma dotyčná osoba, aby som niečo nepovedal, aby som bol ticho. Dostal som výhražný list, kde bolo napísané SMRŤ!!! V minulosti som sa v obával jedného človeka, a to bol Rudolf Zúbek," povedal pre TV Markíza ešte vtedy Ondrej Janíček.

Rudolf Zúbek ale obvinenia o vyhrážkach odmietal. Na otázku, či za Janíčkom naozaj niekoho poslal odpovedal, že priamo nie. „Áno, je pravda, že som sa stretol s tým dotyčným pánom, ktorý za ním bol a povedal som mu, poprosil som ho, že ak sa náhodou stretne s pánom Janíčkom, nech mu povie, aby ma nebral do huby. To je pravda, to som mu odkázal, ale nič viac," tvrdil Zúbek.

Zdroj: TASR

Ondrej Janíček roky upozorňuje na to, že ho o podnik Fatima obrali mafiáni na čele s Petrom Čongrádym. Spolu s ďalšími mužmi sa dostal do väzenia pre vydieranie. Tvrdí ale, že to bolo účelové, aby sa dostali k jeho majetku. Odsúdila ho vtedajšia sudkyňa Monika Jankovská, ktorá sa neskôr stala štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti. Tá účelovosť a akúkoľvek spojitosť s mafiou odmieta. Janíčka za ohováranie Jankovskej odsúdil prvostupňový súd. Dostal peňažný trest. Na definitívny verdikt ale stále čaká, kvôli prieťahom na súde.

TRENČÍN/tvnoviny.sk, ml

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti