Hlohovec sa dočká rekonštrukcie dôležitého mosta, mesto zostane odrezané od sveta

Most v Hlohovci
Most v Hlohovci Zdroj: TV Markíza

Po tomto moste denne prejde asi 20-tisíc vozidiel

Obmedzenie dopravy, aké v Hlohovci ešte nebolo. Mesto na dlhé mesiace ostane odrezané od sveta. Chystá sa tam komplexná rekonštrukcia cestného mosta ponad rieku Váh za milióny eur. Takmer 350- metrový úsek úplne uzavrú na šesť mesiacov.

Technický stav najväčšieho mosta v kraji je klasifikovaný v stupni šesť ako veľmi zlý. Takmer štyridsať rokov sa nerobilo na ňom okrem povrchovej úpravy nič.

Ak by to trnavská župa nechala tak, mostu by hrozilo, že sa zrúti. Rekonštrukcia je preto viac než nevyhnutná.

Po tomto moste denne prejde asi 20-tisíc vozidiel. Po Veľkej noci si budú musieť ľudia hľadať cez rieku iný priechod. Začiatkom mája sa sem tri týždne nedostanú ani chodci.

Ak máte auto a budete chcieť ísť napríklad do Trnavy, máte dve možnosti. Cez Sereď alebo Piešťany, iná možnosť nebude.

Záchranné zložky a hasiči dokončujú plán, aby sa čo najefektívnejšie dostali z jednej strany mesta na druhú. Posilní sa aj vlaková a autobusová doprava a vybudujú záchytné parkoviská na oboch brehoch Váhu. Obmedzenie sa výrazne dotkne aj obchodníkov a podnikateľov.

Pavol Tutura vo svojej reštaurácii organizuje aj spoločenské akcie. Pre uzavretie mosta im ľudia už teraz rušia svadobné hostiny.

Obnovu mosta za viac ako päť miliónov eur bude financovať z eurofondov. Dielo by malo byť hotové počas októbra. Rekonštrukcia dôležitého ťahu, ale kilometrové kolóny smerom do Hlohovca, ktoré trápia šoférov už desiatky rokov to nevyrieši. Preto plánujú rekonštrukcia štyroch križovatiek.

Ako situáciu vnímajú miestni, si pozrite v reportáži Romana Ruttkaya:

HLOHOVEC/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti