Jozef Brhel smeruje pred súd. Špeciálny prokurátor podal obžalobu v kauze Mýtnik

Spis ku kauze Mýtnik.
Zdroj: Facebook/Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR

V prípade je obvinených šesť osôb z korupčnej trestnej činnosti.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu v kauze Mýtnik na šesť obvinených osôb pre päť skutkov. Obžaloba sa týka ekonomickej a korupčnej trestnej činnosti. ÚŠP o tom informoval na sociálnej sieti.


"V jednom prípade ide o porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku, machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, v ďalšom skutku ide o legalizáciu príjmu z trestnej činnosti, v zostávajúcich troch skutkov ide o zločin prijímania úplatku," priblížil ÚŠP.


Predmetom obžaloby je obstaranie majetku zo strany štátu v rozpore so zákonom o verejnom obstarávaní, pričom nakladanie so štátnymi prostriedkami malo byť súčasne neefektívne a nehospodárne. "Na toto konanie mala nadväzovať legalizačná schéma, ktorej účelom malo byť nesprehľadnenie finančných tokov prostredníctvom zahraničných entít," uviedla prokuratúra.


S podozrením zo spáchania týchto ekonomických činov úzko súvisia aj dva korupčné delikty. "Jeden korupčný skutok sa týka obstarávania majetku na Finančnej správe SR v súvislosti so zákazkami s nízkou hodnotou," doplnil ÚŠP.


ŠTS potvrdil podanie obžaloby. "Trestná vec bola pridelená zákonnému sudcovi ŠTS, pracovisko Banská Bystrica (predseda senátu - JUDr. Hrubala), ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe," povedala pre TASR hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Obvinenými v kauze Mýtnik sú Jozef Brhel, Jozef Brhel mladší, Radko Kuruc, Milan Grega, Martin Bahleda a Miroslav Slahučka.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza Mýtnik

Dôležité udalosti