V prípade mŕtveho exšéfa vojenských tajných nastal posun

Peter Bučka
Peter Bučka Zdroj: TV Markíza

Petra Bučku našli 25. januára obeseného na strome so zviazanými rukami.

Bývalého šéfa Vojenskej spravodajskej služby Petra Bučku našli 25. januára obeseného na strome so zviazanými rukami. Jeho smrť vyvoláva množstvo otáznikov. V prípade nastal posun a bola vykonaná pitva.

Telo Bučku našli pri Dunaji na mieste, ktoré je známa ako Anjelská pláž. Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru priblížila, že v prípade obete bola vykonaná pitva, no znalecký posudok doposiaľ nebol spracovaný.

„Predbežnou bezprostrednou príčinou smrti bolo zadusenie obesením. Trestné konanie je vedené vo veci pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a nebola obvinená žiadna osoba. Vo vyšetrovaní prebiehajú ďalšie procesné úkony, preto nie je možné zatiaľ poskytnúť ďalšie informácie,“ uviedla.

Podľa slov Dobiášovej napriek tomu, že vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci úkladnej vraždy, v danej veci sa pracuje s viacerými vyšetrovacími verziami, z ktorých na základe získaných dôkazov nebola doposiaľ ani jedna definitívne potvrdená alebo vyvrátená. „Je predčasné vyvodzovať akékoľvek závery,“ dodala.

Bývalý šéf vojenskej rozviedky býval v paneláku v bratislavskej Karlovej Vsi. Z našich informácií vyplýva, že jeho žena najskôr nahlásila jeho nezvestnosť a následne sa zrejme polícia vypytovala susedov, kedy ho videli naposledy. Bolo to v utorok 25. januára predpoludním, teda pár hodín predtým, ako našli jeho telo.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vyšetrovanie

Dôležité udalosti