Autodopravcovia dnes zablokujú hraničný priechod Kúty, zajtra prídu na rad ďalšie

Autodopravcovia  dnes zablokujú hraničný priechod Kúty, zajtra prídu na rad ďalšie
Autodopravcovia štrajkujú v Bratislave Zdroj: Archív TASR/Pavel Neubauer

Kompetentní nevypočuli ich požiadavky.

Autodopravcovia vstupujú do ostrého štrajku. Dnes večer (15.2.) po 19.30 h zablokujú hraničný priechod Kúty v smere z Českej republiky na Slovensko. Podľa našich informácií sú zajtra (16.2.) odhodlaní zablokovať aj ďalšie hraničné priechody. Upozorňujeme, že na týchto miestach sa môžu tvoriť kolóny. Organizátori informovali, že svoje kroky koordinujú aj s políciou.

Dopravcovia tak ukončili výstražný protest. V pondelok (14.2.) v Bratislave na Rožňavskej ulici autami zablokovali jeden jazdný pruh. Protestovali proti zdražovaniu cien pohonných hmôt a priblíženiu sa ku krajinám ako Poľsko a Maďarsko. Ďalej žiadajú vratku spotrebnej dane na palivo, zníženie mýta o tretinu na pol roka a zníženie cestnej dane.

K tejto iniciatíve sa pripojili aj poľnohospodári. Pridali piatu požiadavku - tou je odstúpenie ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuela Vlčana.

Ministerstvá na ich požiadavky nezareagovali. Dopravcom vyčítajú, že sa spojili s fašistami, ktorí sa pridali k ich štrajku na Rožňavskej ulici. Tí sa však bránia a ostro sa ohradzujú proti akejkoľvek politizácii protestu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti