Protestujúci autodopravcovia pritvrdili, blokovať chcú až päť hraničných priechodov

Protestujúci autodopravcovia pritvrdili, blokovať chcú až päť hraničných priechodov
Protestujúci autodopravcovia pritvrdili, blokovať chcú už päť hraničných priechodov Zdroj: TV Markíza

Naďalej pozývajú ministrov dopravy či financií k rokovaciemu stolu.

Blokády ďalších hraničných priechodov sú výsledkom tretieho dňa protestov autodopravcov. S vládou sa stále nedohodli, a tak sa rozhodli, že pridajú ďalšie miesta. Ministri dopravy a financií zhodne tvrdia, že rokovať pod nátlakom nebudú.

Do ostrej blokády autodopravcovia prešli v utorok večer, keď sa presunuli s Rožňavskej ulice v Bratislave na hranice s Českom, kde boli celú noc. Pustili iba záchranné zložky a osobné autá. Na všetko dohliadala na mieste aj polícia.

Situácia sa zmenila v stredu predpoludním. Autodopravcovia sa rozhodli prerušiť blokádu. Dôvodom je avizovaný presun konvoja NATO z Česka na Slovensko. V tejto časti tak budú pokračovať opäť vo štvrtok nadránom.

Popoludní však dopravcovia rozšírili blokády na iné hraničné priechody. Obojsmerne zablokovali dopravu pre niektoré vozidlá napríklad v Šahách, osobné autá ale púšťajú.  

Od piatej popoludní začali uzatvárať aj hraničný priechod do Poľska v Trstenej. Obojsmerne blokovaný je už aj priechod Slovenské Ďarmoty s Maďarskom. Protestujúci autodopravcovia avizovali, že uzavrieť by mali aj ďalšie hraničné priechody s našim južným susedom - Medveďov a Čunovo. Protestujúci naďalej pozývajú ministrov dopravy či financií k rokovaciemu stolu.

Viac sa dozviete z nasledujúcej reportáže.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti