Matku, ktorá dobodala dcéru (†15), už vyšetrovateľ obvinil pre obzvlášť závažný zločin vraždy

Panelák, kde sa udiala tragédia
Panelák, kde sa udiala tragédia Zdroj: TV Markíza

Je hospitalizovaná v nemocnici, jej stav je stabilizovaný.

Matka zo Spišskej Novej Vsi, ktorá niekoľkokrát bodla dcéru Bianku (†15) do hrude i hlavy, je stále hospitalizovaná v nemocnici. Pre tvnoviny.sk to potvrdil hovorca Tomáš Král zo Svetu zdravia s tým, že stav ženy je stabilizovaný. 

Vyšetrovateľ košickej kriminálky ju vo štvrtok (17. 2.) obvinil pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Ako ďalej uviedla k prípadu košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová po dokázaní viny hrozí matke tínedžerky, ktorá je chránená osoba, až 25 rokov za mrežami alebo  doživotie. Vyšetrovateľ aj spracoval podnet na vzatie obvinenej do väzby.

Podľa oficiálneho stanoviska polície matka v úmysle usmrtiť 15-ročnú dcéru ju opakovane napadla ostrým predmetom, pravdepodobne nožom, v jednej z izieb bytu v Spišskej Novej Vsi.

„Skutok sa stal v presne nezistenom čase z pondelka na utorok (zo 14.2. na 15.2.). Dievča našli v byte bez známok života v utorok dopoludnia, na mieste podľahla viacerým bodnorezným poraneniam v oblasti hrudníka, krku a hlavy,“ doplnila hovorkyňa.

Po nájdení tela matku previezli do spišskonovomestskej nemocnice so zraneniami, pretože si chcela siahnuť na život. Podľa našich informácií v meste sa objavili informácie, že žena zomrela. Nie je to však pravda.  

Prečítajte si tiež:

​Motív rodinnej tragédie nie je známy. Susedia opísali obe ženy ako tiché a plaché typy, s nikým vraj nemali nikdy konflikt. V byte bývali iba ony dve. Bianka vraj posledné dni do školy nechodila, všetci deviataci boli totiž v karanténe. Spišskonovoveská škola, ktorú navštevovala, poskytla svojim žiakom bezprostredne po udalosti psychologickú pomoc.

Nebohá tínedžerka sa podľa portálu cas.sk chcela stať herečkou,  chodila do literárno-dramatickému odboru. Jej mame sa údajne nepáčilo, akým smerom sa chce dcéra ubrať, jej budúcnosť videla v ekonomickej oblasti.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti