Vietor, dážď aj sneh. Hasiči zasahovali na celom Slovensku, odstaviť museli a lyžiarske stredisko

Vietor, dážď aj sneh. Hasiči zasahovali na celom Slovensku, odstaviť museli a lyžiarske stredisko
Vietor, dážď aj sneh. Hasiči zasahovali na celom Slovensku, odstaviť museli a lyžiarske stredisko Zdroj: TV Markíza

Situácia by sa mala postupne upokojovať.

Vietor, dážď aj sneh. Najmä severom Slovenska sa vo štvrtok prehnali všetky živly. Padali stromy, cesty boli zamrznuté aj vytopené a problémom sa nevyhli pivnice domov ani lyžiarske strediská. 

Silný dážď a vietor v Žiline a okolí komplikoval život nielen vodičom. Začalo sa to už ráno, keď spadnutý strom poškodil našťastie len stierač auta. O trochu horšie dopadlo auto na začiatku Demänovskej doliny, ktoré má poškodenú kapotu, čelné sklo i odlomené zrkadlo. 

Rušno bolo najmä na Orave, no nezastavili sa ani hasiči na Liptove. Zasahovali najmä pri popadaných stromoch a odtrhnutých strechách. Najviac zásahov však zaznamenali v Žilinskom kraji. Spolu na celom Slovensku urobili hasiči vyše 60 výjazdov. 

Na Čertovici okrem vetra šarapatilo aj sneženie. Cestu zablokovali šmýkajúce sa kamióny. Na iných miestach výdatný dážď vytopil cesty. Problémy boli pri Párnici. Pri Ružomberku sa voda liala na vozovku z poľa.

Silný vietor fúkal najmä na horách. Napríklad v Nízkych Tatrách v Jasnej ovplyvnil prevádzku celého lyžiarskeho strediska. 

Akú rýchlosť dosahoval vietor, sa dozviete z nasledujúcej reportáže.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti