Odborníci preskúmali vierohodnosť výpovede zbitej tínedžerky z Miloslavova a zostavili jej psychologický profil

Odborníci preskúmali vierohodnosť výpovede zbitej tínedžerky z Miloslavova a zostavili jej psychologický profil
Odborníci preskúmali vierohodnosť výpovede zbitej tínedžerky z Miloslavova a zostavili jej psychologický profil Zdroj: TV Markíza

V prípade zatiaľ nikoho konkrétneho neobvinili.

Posun v kauze zbitej školáčky v Miloslavove. Jeden z aktérov incidentu skončil v špeciálnom výchovnom zariadení. Informáciu potvrdila bratislavská prokuratúra s tým, že v rukách majú znalecký posudok obete z oblasti psychológie. Čakajú však aj na ďalšie.

Všetko spustili videá, ktoré odhalili ako 11-ročnú žiačku podľa svedeckých výpovedí najskôr opili, zbili a potom si ju nakrúcali na mobily. Stalo sa to v areáli bývalého družstva v Miloslavove.

Incident z druhého januára vyvolal vlnu vášní nielen medzi rodičmi, ale aj politikmi. Predseda národnej rady žiadal vysvetlenie od ministra vnútra, zasadal mimoriadny výbor a v Miloslavove bol dokonca protest. Ľudia, ktorí tam prišli, sa chceli dostať k domu jednej z hlavných aktérok.

Objavili sa aj ďalšie videá. Partia mladých mala vyčíňať už aj predtým. Rodičia obetí tvrdili, že políciu na všetko upozorňovali... Policajný prezident na to reagoval slovami, že prešetria všetky podozrenia z možnej nečinnosti príslušníkov.

Samotný incident vyšetruje krajská kriminálka z Bratislavy. V okruhu podozrivých je desať tínedžerov. Na ústredí práce, sociálnych vecí a rodiny sme sa pýtali, či mali informácie o tom, ako sa tieto deti správajú a ak áno, čo podnikli, aby tomu zabránili. Konkrétne nám neodpovedali.

Portál zoznam.sk upozornil na to, že dvaja chlapci z januárového incidentu mali skončiť vo výchovnom zariadení v hlavnom meste. Prokuratúra vie iba o jednom.

Prokurátor potvrdil, že majú v rukách posudok od znalcov z oblasti psychológie. Skúmali komplexný psychologický profil zbitej žiačky, jej vierohodnosť a rozsah následkov, ktoré má po incidente.

Polícia analyzuje najmä videá a komunikáciu, ktorú zaistili z odobratých mobilov tínedžerov. V prípade zatiaľ nikoho konkrétneho neobvinili.

Viac sa dozviete z nasledujúcej reportáže.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti