Len pár hodín po VÚB. Aj druhá veľká banka mení úrokové sadzby pri hypotékach

Výhľad z Trnavského mýta na Račianske mýto a Pražskú ulicu
Výhľad z Trnavského mýta na Račianske mýto a Pražskú ulicu Zdroj: TASR/Michal Svítok

Oficiálne by to mala oznámiť v pondelok.

Druhá slovenská banka mení úrokové sadzby. Podľa našich informácií ide o ČSOB, ktorá by to mala oficiálne oznámiť v pondelok. Sadzby by banka mala upraviť smerom nahor, niektoré by však mohli aj poklesnúť. Napríklad 10-ročný fix, ktorý banka držala tesne pod jedným percentom, stúpne na 1,15 percenta. ČSOB by mala ponúknuť aj 20-ročnú fixáciu pri úrokovej sadzbe 1,35 percenta. 

Prečítajte si tiež:

Len vo štvrtok VÚB oznámila, že dvíha úroky pri hypotékach vo všetkých fixáciách o 0,2 percenta. Ani najlacnejšie hypotéky sa vo VÚB nebudú po novom začínať pod jedným percentom. Najnižší trojročný fix sa začne pri 1,09 percenta. 

„Zvyšovanie úrokových sadzieb je hlavnou témou posledných týždňov nielen v rámci Európy. Vzhľadom na situáciu na finančných trhoch, signáloch z Európskej centrálnej banky a ďalšie faktory, ako je napríklad vysoká inflácia, sme sa aj my rozhodli k miernej úprave sadzieb,“ vysvetlil Martin Techman, vrchný riaditeľ úseku Retailové bankovníctvo vo VÚB.

Banka prichádza s novým cenníkom od 7. marca. Už teraz však avizuje, že v najbližších týždňoch, prípadne mesiacoch sadzby ešte upraví. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ekonomika

Dôležité udalosti