Desiatky rodín skončili bez pitnej vody. Pre únik mali vysokú faktúru, ktorú nedokázali uhradiť

Desiatky rodín skončili bez pitnej vody. Pre únik mali vysokú faktúru, ktorú nedokázali uhradiť
Desiatky rodín skončili bez pitnej vody. Pre únik mali vysokú faktúru, ktorú nedokázali uhradiť Zdroj: TV Markíza

Obec preto osadu odstavila od vodovodu.

Obyvatelia osady v Krásnohorskom Podhradí sú opäť bez pitnej vody. Odpojiť ich nechala obec, čím reagovala na vysokú faktúru od vodárov. Ľudia v osade protestujú, že tak veľa vody spotrebovať nemohli. Starosta tvrdí, že voda niekde uniká.

V Krásnohorskej osade voda z kohútikov ľuďom v ich domácnostiach netečie už viac ako týždeň. Odberné miesto pre osadu nechala zriadiť obec. Za vodu tak musí platiť. Miestny vajda od ľudí pozbieral peniaze a odniesol ich na obecný úrad. Na zaplatenie faktúry od vodárov to ale nestačilo. Osadu preto nechali od vodovodu odpojiť.

Tá zrejme niekde uniká. Obec zaplatila obhliadku potrubia, no poruchu nenašli. Voda by mohla unikať z jednotlivých prípojok. Za tie však zodpovedajú ich majitelia. „Tieto prípojky nie sú legálne a odborne zapojené, tam došlo zrejme k poruche,“ tvrdí Peter Bollo, starosta Krásnohorského Podhradia.

Niektorí o vodu preto už nestoja a chcú sa napojiť na vlastnú studňu. Tú ale nemá každý, a tak cítia krivdu. Časť z nich za vodu platila a časť nie, no odpojili ich všetkých. Vyše desaťtisícová faktúra od vodární je splatná v pondelok. Obrátiť sa chcú na splnomocnenca vlády.

Vodu si zatiaľ môžu s čipovou kartou kúpiť z výtokového stojana, ktorý im zriadila obec. Približne dvom stovkám domácností v osade predali len asi 30 kariet.

Viac sa o probléme v osade dozviete z nasledujúcej reportáže.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sociálne veci

Dôležité udalosti