Dôvod na radosť?! V bločkovej lotérii vyhrá výrazne viac ľudí

Bločková lotéria
Zdroj: TASR

Zmena by však mala priniesť aj menej priaznivé dopady - vzťahujú sa na výšku výhier.

Národná bločková lotéria pozmení od konca septembra svoje pravidlá. Po novom sa budú výhercovia žrebovať každý týždeň, celkovo ich bude mesačne 408 oproti súčasným 29 šťastlivcom. Na strane druhej, pre mnohých výhercov klesnú výhry.

"Väčšina ľudí sa v prieskume priklonila k možnosti, aby vyhrávalo viac ľudí aj za predpokladu, že budú vyhrávať menšie sumy," opísal na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave generálny riaditeľ spoločnosti Tipos Ladislav Kriška.

Výhry získa viac ľudí, ale ich výška klesne

Doterajšie hry Prvá a Druhá šanca nahradia hrou Žrebovanie NBL. To bude prebiehať každý týždeň, kým doteraz sa Prvá šanca losovala každých 14 dní a Druhá šanca každých 28 dní.

Väčšina výhercov si podelí po 100 eur. Víťaz hlavnej ceny môže aj v budúcnosti získať 10-tisíc eur, ale len ak do lotérie prihlásia ľudia milión bločkov (doterajší týždenný priemer), pretože výška jackpotu bude závisieť práve od aktivity hráčov (za každý zaregistrovaný doklad sa do lotérie pripíše cent).

Súčasne sa doterajšia Tretia šanca nahrádza hrou Televízna šanca. V nej sa bude namiesto dnešných 150 výhercov žrebovať 80 šťastlivcov mesačne. Hra bude v televízii každý pracovný deň a zúčastnia sa na nej štyria výhercovia.

Po prvýkrát sa bude žrebovať generovaný jackpot v pondelok 29. septembra a jeho výška sa bude zbierať od 16. septembra.

BRATISLAVA/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti